Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Krasnodębski: Polska w roli prymusa-lizusa

06.10.2015

Platforma Obywatelska to nie jest tylko partia nie tylko ugrupowanie polityczne, to mentalność, bardzo specyficzna mentalność, wykształcona przez długotrwałe płynięcie z głównym nurtem – mówi prof. Zdzisław Krasnodębski.


W krótkim wideokomentarzu, umieszczonym na fejsbookowym profilu, eurodeputowany PiS mówi: „Ostatnie kontrowersje między państwami europejskimi dotyczące tego jak reagować na napływ uchodźców i imigrantów jeszcze raz uwidoczniły tendencję by traktować państwa Europy Środkowo-Wschodniej jako mniej lub bardziej krnąbrnych uczniów, których trzeba przywoływać do porządku nagradzając pokornych i karząc opornych. Także teraz zamiast wsłuchania się w argumenty zastosowano metody dyscyplinowania i piętnowania.”

Po czym dodaje: 

„Niestety Polska rządzona przez PO znowu wykazała wszystkie cechy prymusa – lizusa, podporządkowując się ostatecznie woli Brukseli i Berlina i porzucając wspólne stanowisko krajów wyszehradzkich. Nie można się dziwić. Bo tak naprawdę Platforma Obywatelska to nie jest tylko partia nie tylko ugrupowanie polityczne, to mentalność, bardzo specyficzna mentalność, wykształcona przez długotrwałe płynięcie z głównym nurtem.” - podsumowuje Zdzisław Krasnodębski.

ansa/ facebook

[fot. facebook]

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook