Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Krasnodębski: Polska tematem zastępczym

19.01.2016

Procedura nadzoru praworządności wszczęta przez KE względem Polski ma za zadanie zastraszyć innych i ustawić w szeregu – podkreślił w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarności” prof. Zdzisław Krasodębski.

„Komisja skompromitowała się, a jednocześnie postawiła siebie w w trudnej sytuacji. (…) Po pierwsze będzie musiała udowodnić, że decyzja o wprowadzeniu kontroli była właściwa. A to będzie bardzo trudne do udowodnienia, choć jeśli będą naginać fakty, to sobie z tym problemem poradzą. Po drugie wszyscy zdają sobie sprawę, że nie w Polsce, lecz w wielu innych unijnych krajach media są mocno powiązane ze światem polityki” - wyjaśnił prof. Krasnodębski i dodał, że ta decyzja jest już kolejną ingerencją w sprawy wewnętrzne krajów członkowskich.

Jak wyjaśnił, Unia coraz mocniej kontroluje sytuację gospodarczą.

„Mieliśmy przykład Grecji, która straciła w dużym stopniu suwerenność w wyniku nagonki medialnej i politycznej oraz nacisku gospodarczego. Teraz poprzez mechanizm sprawdzenia praworządności pęka kolejna bateria” - zaznaczył i dodał, że z pewnością taka procedura nie została by zastosowana wobec Niemiec czy Francji.

Profesor sprecyzowała także, że rząd Beaty Szydło powinien wnieść skargę na decyzję KE do Trybunału europejskiego.

„Mechanizm kontroli praworządności nie wynika z traktatów europejskich” - dodał prof. Krasnodębski.

Eurodeputowany zaznaczył jednocześnie, że w konsekwencji wprowadzenia tej procedury pogłębią się podziały między krajami UE.

Na pytanie czy sprawa Polski stała się tematem zastępczym w Unii zaznaczył, że w „pewnym stopniu, tak”.

„Mało kto rozumie politykę relokacji uchodźców prowadzoną przez kanclerz Angelę Merkel. (…) Coraz bliższa jest klęska polityki otwartych drzwi. Tym samym możemy się spodziewać, że będzie to polityczny koniec kanclerz Merkel” - zauważa profesor.

mmil/Tygodnik Solidarność 

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook