Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Krasnodębski: Musimy pamiętać o wspólnym dziedzictwie

05.04.2017

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu miała miejsce debata poświęcona negocjacjom ze Zjednoczonym Królestwem w związku ze złożoną przez nie notyfikacją o zamiarze wystąpienia z Unii Europejskiej, podczas której grupy polityczne w Parlamencie Europejskim określały swoje priorytety i cele negocjacyjne.


Wśród nich znalazły się: zagwarantowanie równych praw obywatelom UE mieszkającym w Wielkiej Brytanii i obywatelom brytyjskim mieszkającym w Unii czy też zapewnienie, że Wielka Brytania pozostaje członkiem UE do momentu oficjalnego z niej wystąpienia.  W imieniu grupy EKR głos zabrał profesor Zdzisław Krasnodębski.

Europoseł PiS przytoczył słowa brytyjskiej premier Teresy May o tym, że Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską, ale nie Europę. -To przypomina nam, że wbrew obecnej wykluczającej nowomowie Unia to nie Europa- mówił profesor Krasnodębski. W opinii polskiego polityka w negocjacjach z Wielką Brytania nie powinniśmy o tym zapominać. -Musimy pamiętać o wspólnym dziedzictwie, wspólnych interesach, które będą nas łączyć także wtedy, gdy Wielka Brytania opuści Unię- podkreślał Zdzisław Krasnodębski.
 

Jak dodał, w negocjacjach nie może chodzić o to, by ukarać Wielką Brytanię za demokratyczną decyzję zgodną z prawem do opuszczenia UE zapisanym  w traktatach. -Unia nie może być wspólnotą opartą na strachu i przymusie, bo to jest droga do jej końca- ostrzegał eurodeputowany. Zdaniem Krasnodębskiego zamiast tego UE jednocześnie z negocjacjami powinna rozpocząć  proces głębokiej reformy Unii,  przywracającej ducha wolności i solidarności opartej na wolności.

fot.[Fratria]
pc/Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook