Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Krasnodębski: KE nie może się całkowicie skompromitować

27.06.2016

Europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski powiedział na antenie Radia Wnet, że Komisja Europejska po ostatnich wydarzeniach nie powinna zajmować konfrontacyjnego stanowiska wobec Polski.

„Z tego, co wiemy, co nam mówiono przed końcem poprzedniego tygodnia, ma to być stanowisko krytyczne. Niewątpliwe nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, moim zdaniem po stanowczym przemówieniu pani premier, ultimatum nie ma - ku rozpaczy polskiej opozycji i tych, którzy pisali ultimatum. Wielkie rozczarowanie, bo rzecznik KE to zdementował” - powiedział prof. Krasnodębski.


„Być może stanie się coś zaskakującego, tego nie wiemy. Tak naprawdę trwają jakieś intensywne rozmowy i myślę, że niektórzy w KE mają inne zdania i zdają sobie sprawę, że konflikt z Polską nie jest w tej chwili KE potrzebny, co jest związane z sytuacją w Wielkiej Brytanii. (…) Obawa przed atakowaniem Polaków, przed przyciskaniem ich do muru wzrasta po przemówieniu pani premier i ostatnich reakcjach. Być może KE zacznie szukać innego wyjścia, znacznie bardziej kompromisowego” - dodał rozmówca Krzysztof Skowrońskiego.


„KE nie może się całkowicie skompromitować, a kompromitacja polega na tym, że nie ma żadnych narzędzi, by obłożyć Polskę jakimiś sankcjami i ukarać. (…) Wszyscy zdają sobie sprawę, że przy twardej postawie Polski doszłoby do III etapu, w którym KE musiałaby się wycofać. Mogłaby wyrazić swoje niezadowolenie, ale na tym by się skończyło. Straciłaby na tym wiarygodność” - podkreślił prof. Krasnodębski.


Europoseł przyznał rację Michałowi Karnowskiemu, że w całej sprawie może chodzić nie o „złapanie króliczka”, a o same gonienie za nim.


„Chodzi raczej o nacisk psychologiczny , o podgrzewanie emocji w Polsce. (…) Chodziło to, żeby stworzyć rozdmuchiwaną nadzieję, że w Polsce dojdzie do jakiegoś Majdanu czy przyśpieszonych wyborów. To oczywiście absurdalne, co pokazują wyniki sondażowe. (…) Niektóre komentarze, również opozycji, są absurdalne. W niektórych mediach zachodnich można usłyszę,c że godność człowieka nie jest gwarantowana czy prawa człowieka są łamane – to surrealizm!” - zaznaczył deputowany do Parlamentu Europejskiego.

„Niestety część polityków zachodnich, polityków unijnych i część moich kolegów z PE w to uwierzy i niestety to jakieś wyolbrzymienie sytuacji w Polsce, która oczywiście ma jakieś swoje problemy, które występują w każdej realnie istniejącej demokracji” - dodał.

gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook