Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Krasnodębski: KE nie może się całkowicie skompromitować

27.06.2016

Europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski powiedział na antenie Radia Wnet, że Komisja Europejska po ostatnich wydarzeniach nie powinna zajmować konfrontacyjnego stanowiska wobec Polski.

„Z tego, co wiemy, co nam mówiono przed końcem poprzedniego tygodnia, ma to być stanowisko krytyczne. Niewątpliwe nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, moim zdaniem po stanowczym przemówieniu pani premier, ultimatum nie ma - ku rozpaczy polskiej opozycji i tych, którzy pisali ultimatum. Wielkie rozczarowanie, bo rzecznik KE to zdementował” - powiedział prof. Krasnodębski.


„Być może stanie się coś zaskakującego, tego nie wiemy. Tak naprawdę trwają jakieś intensywne rozmowy i myślę, że niektórzy w KE mają inne zdania i zdają sobie sprawę, że konflikt z Polską nie jest w tej chwili KE potrzebny, co jest związane z sytuacją w Wielkiej Brytanii. (…) Obawa przed atakowaniem Polaków, przed przyciskaniem ich do muru wzrasta po przemówieniu pani premier i ostatnich reakcjach. Być może KE zacznie szukać innego wyjścia, znacznie bardziej kompromisowego” - dodał rozmówca Krzysztof Skowrońskiego.


„KE nie może się całkowicie skompromitować, a kompromitacja polega na tym, że nie ma żadnych narzędzi, by obłożyć Polskę jakimiś sankcjami i ukarać. (…) Wszyscy zdają sobie sprawę, że przy twardej postawie Polski doszłoby do III etapu, w którym KE musiałaby się wycofać. Mogłaby wyrazić swoje niezadowolenie, ale na tym by się skończyło. Straciłaby na tym wiarygodność” - podkreślił prof. Krasnodębski.


Europoseł przyznał rację Michałowi Karnowskiemu, że w całej sprawie może chodzić nie o „złapanie króliczka”, a o same gonienie za nim.


„Chodzi raczej o nacisk psychologiczny , o podgrzewanie emocji w Polsce. (…) Chodziło to, żeby stworzyć rozdmuchiwaną nadzieję, że w Polsce dojdzie do jakiegoś Majdanu czy przyśpieszonych wyborów. To oczywiście absurdalne, co pokazują wyniki sondażowe. (…) Niektóre komentarze, również opozycji, są absurdalne. W niektórych mediach zachodnich można usłyszę,c że godność człowieka nie jest gwarantowana czy prawa człowieka są łamane – to surrealizm!” - zaznaczył deputowany do Parlamentu Europejskiego.

„Niestety część polityków zachodnich, polityków unijnych i część moich kolegów z PE w to uwierzy i niestety to jakieś wyolbrzymienie sytuacji w Polsce, która oczywiście ma jakieś swoje problemy, które występują w każdej realnie istniejącej demokracji” - dodał.

gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook