Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Krasnodębski: KE nie może się całkowicie skompromitować

27.06.2016

Europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski powiedział na antenie Radia Wnet, że Komisja Europejska po ostatnich wydarzeniach nie powinna zajmować konfrontacyjnego stanowiska wobec Polski.

„Z tego, co wiemy, co nam mówiono przed końcem poprzedniego tygodnia, ma to być stanowisko krytyczne. Niewątpliwe nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, moim zdaniem po stanowczym przemówieniu pani premier, ultimatum nie ma - ku rozpaczy polskiej opozycji i tych, którzy pisali ultimatum. Wielkie rozczarowanie, bo rzecznik KE to zdementował” - powiedział prof. Krasnodębski.


„Być może stanie się coś zaskakującego, tego nie wiemy. Tak naprawdę trwają jakieś intensywne rozmowy i myślę, że niektórzy w KE mają inne zdania i zdają sobie sprawę, że konflikt z Polską nie jest w tej chwili KE potrzebny, co jest związane z sytuacją w Wielkiej Brytanii. (…) Obawa przed atakowaniem Polaków, przed przyciskaniem ich do muru wzrasta po przemówieniu pani premier i ostatnich reakcjach. Być może KE zacznie szukać innego wyjścia, znacznie bardziej kompromisowego” - dodał rozmówca Krzysztof Skowrońskiego.


„KE nie może się całkowicie skompromitować, a kompromitacja polega na tym, że nie ma żadnych narzędzi, by obłożyć Polskę jakimiś sankcjami i ukarać. (…) Wszyscy zdają sobie sprawę, że przy twardej postawie Polski doszłoby do III etapu, w którym KE musiałaby się wycofać. Mogłaby wyrazić swoje niezadowolenie, ale na tym by się skończyło. Straciłaby na tym wiarygodność” - podkreślił prof. Krasnodębski.


Europoseł przyznał rację Michałowi Karnowskiemu, że w całej sprawie może chodzić nie o „złapanie króliczka”, a o same gonienie za nim.


„Chodzi raczej o nacisk psychologiczny , o podgrzewanie emocji w Polsce. (…) Chodziło to, żeby stworzyć rozdmuchiwaną nadzieję, że w Polsce dojdzie do jakiegoś Majdanu czy przyśpieszonych wyborów. To oczywiście absurdalne, co pokazują wyniki sondażowe. (…) Niektóre komentarze, również opozycji, są absurdalne. W niektórych mediach zachodnich można usłyszę,c że godność człowieka nie jest gwarantowana czy prawa człowieka są łamane – to surrealizm!” - zaznaczył deputowany do Parlamentu Europejskiego.

„Niestety część polityków zachodnich, polityków unijnych i część moich kolegów z PE w to uwierzy i niestety to jakieś wyolbrzymienie sytuacji w Polsce, która oczywiście ma jakieś swoje problemy, które występują w każdej realnie istniejącej demokracji” - dodał.

gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook