Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Krasnodębski dla "wSieci": "Niemcy chcą podzielić się winą"

13.05.2014

Młodzi studenci niemieccy naprawdę mocno przeżyli film "Nasze matki, nasi ojcowie".

- Gdy w Polsce wybucha sprawa finanso­wania pierwszej partii Donalda Tuska przez niemiecką chade­cję - milczą. Milczały także, gdy wybuchła w Polsce afera Amber Gold i nastąpił upadek linii lotniczych OLT, które pierwotnie były firmą niemiecką i w jakiejś formie nadal tam działają.

--  mówi w najnowszym tygodniku „wSieci” prof. Zdzisław Krasnodębski, wykładowca Uniwersytetu w Bremie, kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Nagłaśnia się natomiast wszystko, co stawia polskich konserwatystów w złym świetle, a Donalda Tuska przedstawia się jako zbawcę Polaków.

Zdaniem profesora u naszego zachodniego sąsiada zachodzi proces „podzielenia się odpowiedzialnością” za zbrodnie niemieckie w czasie wojny. Stąd taki sukces serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, gdzie w roli tych złych zostali obsadzeni żołnierze Armii Krajowej.

- Młodzi studenci niemieccy naprawdę mocno przeżyli ten film, odkryli, jak mi mówili, że w tamtym pokoleniu, na tam­tych frontach byli ludzie, z którymi mogą się identyfikować, których mogą polubić. To wielki krok naprzód opisywanej w tej roz­mowie narracji – tłumaczy prof. Krasnodębski.

Cała rozmowa profesora z Jackiem i Michałem Karnowskimi w najnowszym tygodniku „wSieci”.

Slaw 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook