Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Krasnodębski dla "wSieci": "Niemcy chcą podzielić się winą"

13.05.2014

Młodzi studenci niemieccy naprawdę mocno przeżyli film "Nasze matki, nasi ojcowie".

- Gdy w Polsce wybucha sprawa finanso­wania pierwszej partii Donalda Tuska przez niemiecką chade­cję - milczą. Milczały także, gdy wybuchła w Polsce afera Amber Gold i nastąpił upadek linii lotniczych OLT, które pierwotnie były firmą niemiecką i w jakiejś formie nadal tam działają.

--  mówi w najnowszym tygodniku „wSieci” prof. Zdzisław Krasnodębski, wykładowca Uniwersytetu w Bremie, kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Nagłaśnia się natomiast wszystko, co stawia polskich konserwatystów w złym świetle, a Donalda Tuska przedstawia się jako zbawcę Polaków.

Zdaniem profesora u naszego zachodniego sąsiada zachodzi proces „podzielenia się odpowiedzialnością” za zbrodnie niemieckie w czasie wojny. Stąd taki sukces serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, gdzie w roli tych złych zostali obsadzeni żołnierze Armii Krajowej.

- Młodzi studenci niemieccy naprawdę mocno przeżyli ten film, odkryli, jak mi mówili, że w tamtym pokoleniu, na tam­tych frontach byli ludzie, z którymi mogą się identyfikować, których mogą polubić. To wielki krok naprzód opisywanej w tej roz­mowie narracji – tłumaczy prof. Krasnodębski.

Cała rozmowa profesora z Jackiem i Michałem Karnowskimi w najnowszym tygodniku „wSieci”.

Slaw 

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook