Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Kik: Tusk mówi jedno, myśli drugie, robi trzecie

13.03.2017

Prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podkreślił w "Polska the Times", że nie rozpatruje w kategoriach klęski udziału Polski w szczycie Rady Europejskiej.

-Nie może być porażką coś, co było przewidywane, ja nie obwiniam PiS za naiwność polityczną. To była demonstracja rządu: Kaczyński nie miał innego wyjścia. Zaakceptować Tuska bez żadnego gestu protestu, nie mógł, bo to byłoby tak, jakby zasadził roślinę obok dębu, w którym mieszka. I ryzykował, że ona go rozsadzi- stwierdził profesor. Jego zdaniem byłoby to inwestowanie w opozycję. -PO chwilowo jest nad Nowoczesną, ale PiS trzyma się mocno, co pokazuje, że wcale za tym Tuskiem tak nie tęsknimy-dodał politolog.

Prof. Kik zauważył, że jeżeli Donald Tusk będzie próbował swój sukces przekuć na wzmocnienie opozycji w kraju i dojdzie do ukrytych prób izolowania Polski w instytucjach unijnych, to Polacy szybko je przejrzą. -Tusk obiecywał, że nie dopuści do tej izolacji. Tusk to spryciarz. To człowiek, który mówi jedno, myśli drugie, robi trzecie. To sprawny polityk. Sprawny, co nie oznacza dobry- podkreślił politolog.

Według profesora postawa Polski miała głęboki sens w kontekście odkłamywania polityki. A PiS wyciągając Jacka Saryusz-Wolskiego pokazał, że PO nie jest jednolita i „odebrał” im świetnego fachowca. -Myślę, że on ma przyszłość w jakichś strukturach, a to przecież człowiek, który kompetencjami bije Tuska na głowę. PiS przegrał? Oczywiście. Ale ma swoje małe sukcesy- powiedział Kik.

Jego zdaniem dziś opozycja próbuje znaleźć ofiarę w postaci Waszczykowskiego i zrzucić na niego wszystko. -Można było tę kampanię przygotować lepiej, a tu czekano do ostatniej chwili, liczono na element zaskoczenia, na to, że więcej państw będzie chciało kierować się wartościami, o których w Europie tyle się mówi-zauważył politolog. -W świecie wartości przejście kandydatury Tuska nie byłoby możliwe. W świecie interesów przeszła niemal jednogłośnie- dodał.

Profesor zauważył, że wybór Tuska na szefa RE to symboliczna sprawa, z której trudno zrobić towar. A podnoszenie przez opozycję, że Polska przegrała 27 do jednego zwykła propagandą.

fot.[You Tube/ TV Republika]

pc/"Polska the Times"

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook