Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Kik: Tusk mówi jedno, myśli drugie, robi trzecie

13.03.2017

Prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podkreślił w "Polska the Times", że nie rozpatruje w kategoriach klęski udziału Polski w szczycie Rady Europejskiej.

-Nie może być porażką coś, co było przewidywane, ja nie obwiniam PiS za naiwność polityczną. To była demonstracja rządu: Kaczyński nie miał innego wyjścia. Zaakceptować Tuska bez żadnego gestu protestu, nie mógł, bo to byłoby tak, jakby zasadził roślinę obok dębu, w którym mieszka. I ryzykował, że ona go rozsadzi- stwierdził profesor. Jego zdaniem byłoby to inwestowanie w opozycję. -PO chwilowo jest nad Nowoczesną, ale PiS trzyma się mocno, co pokazuje, że wcale za tym Tuskiem tak nie tęsknimy-dodał politolog.

Prof. Kik zauważył, że jeżeli Donald Tusk będzie próbował swój sukces przekuć na wzmocnienie opozycji w kraju i dojdzie do ukrytych prób izolowania Polski w instytucjach unijnych, to Polacy szybko je przejrzą. -Tusk obiecywał, że nie dopuści do tej izolacji. Tusk to spryciarz. To człowiek, który mówi jedno, myśli drugie, robi trzecie. To sprawny polityk. Sprawny, co nie oznacza dobry- podkreślił politolog.

Według profesora postawa Polski miała głęboki sens w kontekście odkłamywania polityki. A PiS wyciągając Jacka Saryusz-Wolskiego pokazał, że PO nie jest jednolita i „odebrał” im świetnego fachowca. -Myślę, że on ma przyszłość w jakichś strukturach, a to przecież człowiek, który kompetencjami bije Tuska na głowę. PiS przegrał? Oczywiście. Ale ma swoje małe sukcesy- powiedział Kik.

Jego zdaniem dziś opozycja próbuje znaleźć ofiarę w postaci Waszczykowskiego i zrzucić na niego wszystko. -Można było tę kampanię przygotować lepiej, a tu czekano do ostatniej chwili, liczono na element zaskoczenia, na to, że więcej państw będzie chciało kierować się wartościami, o których w Europie tyle się mówi-zauważył politolog. -W świecie wartości przejście kandydatury Tuska nie byłoby możliwe. W świecie interesów przeszła niemal jednogłośnie- dodał.

Profesor zauważył, że wybór Tuska na szefa RE to symboliczna sprawa, z której trudno zrobić towar. A podnoszenie przez opozycję, że Polska przegrała 27 do jednego zwykła propagandą.

fot.[You Tube/ TV Republika]

pc/"Polska the Times"

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook