Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Kik: Polacy nie mogą być wyrobnikami

05.01.2016

„Ważniejsze jest to, czy PiS przywróci gospodarce zdolność produkowania, kreowania miejsc pracy”.

Politolog prof. Kazimierz Kik przyznaje w TV Republika, że nie podziela alarmistycznych opinii, jakie słychać w mediach w Polsce. W jego ocenie najważniejsze zadania rządu PiS dotyczą gospodarki.

 

„Dla mnie o wiele ważniejsze jest to, czy PiS przywróci polskiej gospodarce zdolność do produkowania, kreowania miejsc pracy. W cztery lata można zacząć ten proces. Pamiętam, jak PO stworzyła Inwestycje Polskie, które miały być namiastką tych inwestycji. Okazało się, że mianowany działacz PO doprowadził do ich plajty” – powiedział.

 

W ocenie Kika Polska musi odzyskać zdolność do zrównoważonego budżetu oraz zapanować nad zagranicznym kapitałem. „Chodzi o sposób traktowania Polaków. Polacy nie mogą być wyrobnikami obcego kapitału. Polki będą chciały rodzić, jak będą miały gwarantowaną prace. Praca a nie 500 złotych. Praca nie na umowach śmieciowych, praca nie w obcym państwie” – dodał.

 

Zdaniem prof. Kika w Europie nie dominuje lewactwo, ale neoliberalne mechanizmy, które są ogromnym zagrożeniem dla Polski. „Grecję do kapitulacji zmusiły nie UE a trojka (KE, EBC i MFW – red.) (…) zagrożeniem dla Polski jest dominacja mechanizmów neoliberalnych w instytucjach europejskich. PKB rośnie, a Polacy biednieją” – zakończył politolog.

 

ez,TV Republika
[Fot. TV Republika]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook