Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Kieżun: Kto pierwszy zaczął taką niewłaściwą politykę?

02.12.2015

"Jest dyskusja czy to dobrze, że wybrano na nowo wszystkich sędziów Trybunału Konstytucyjnego, czy powinno się wybrać tylko dwóch. Nie ulega wątpliwości jednak, że pierwsze postępowanie Platformy było absolutnie niezgodne z prawem. Zatem ten niesłychanie ostry atak jest nieuzasadniony. Jest cały szereg tych ataków" - podkreślił prof. Witold Kieżun, który w ten sposób odniósł się do zamieszania dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego.

Na swoim profilu na Facebooku prof. Kieżun skomentował obecne działania Platformy, która w czerwcu tego roku dokonała „zamachu” na trybunał i wybrała pięciu sędziów.

"Sprawa jest jasna - Platforma Obywatelska przed końcem kadencji wybrała nowych członków Trybunału, co było oczywiście nielegalne, powinni oni być wybrani dopiero kiedy nastąpi zmiana kadencji Sejmu. PO obawiała się, że nie zdobędzie większości w Sejmie więc wybrała przed końcem terminu przewidzianego prawem nowych członków TK, żeby mieć w Trybunale Konstytucyjnym większość. W tej chwili zatem działalność PiS jest w pełni uzasadniona. Oczywiście jest dyskusja czy to dobrze, że wybrano na nowo wszystkich, czy powinno się wybrać tylko dwóch. Nie ulega wątpliwości jednak, że pierwsze postępowanie Platformy było absolutnie niezgodne z prawem. Zatem ten niesłychanie ostry atak jest nieuzasadniony" -wyjaśnił profesor i przypomniał ataki na prezydenta Andrzeja Dudę, który w swoim orędziu podczas zaprzysiężenia powiedział o głodnych, polskich dzieciach.

"Podczas wygłaszania orędzia w Sejmie Prezydent powiedział ze wiele dzieci chodzi głodnych, a to są wyniki badań naukowych, to nie jest wzięte z powietrza, Platforma wtedy zaczęła buczeć. Teraz kiedy była sprawa sędziów TK, opuścili sale, nie można w ten sposób postępować, trzeba dyskutować i nie robić demonstracji. W każdym razie Prezydent nie przyjął przysięgi wiec sprawa jest otwarta - dodał prof. Kieżun.

I jasno podkreślił:

"Punktem wyjścia była strategia Platformy, żeby przedterminowo wybrać sędziów TK. Praktycznie rzecz biorąc można sprowadzić całą sytuację do pytania 'kto pierwszy zaczął taką niewłaściwą politykę?' "

mmil

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook