Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Kieżun: Kto pierwszy zaczął taką niewłaściwą politykę?

02.12.2015

"Jest dyskusja czy to dobrze, że wybrano na nowo wszystkich sędziów Trybunału Konstytucyjnego, czy powinno się wybrać tylko dwóch. Nie ulega wątpliwości jednak, że pierwsze postępowanie Platformy było absolutnie niezgodne z prawem. Zatem ten niesłychanie ostry atak jest nieuzasadniony. Jest cały szereg tych ataków" - podkreślił prof. Witold Kieżun, który w ten sposób odniósł się do zamieszania dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego.

Na swoim profilu na Facebooku prof. Kieżun skomentował obecne działania Platformy, która w czerwcu tego roku dokonała „zamachu” na trybunał i wybrała pięciu sędziów.

"Sprawa jest jasna - Platforma Obywatelska przed końcem kadencji wybrała nowych członków Trybunału, co było oczywiście nielegalne, powinni oni być wybrani dopiero kiedy nastąpi zmiana kadencji Sejmu. PO obawiała się, że nie zdobędzie większości w Sejmie więc wybrała przed końcem terminu przewidzianego prawem nowych członków TK, żeby mieć w Trybunale Konstytucyjnym większość. W tej chwili zatem działalność PiS jest w pełni uzasadniona. Oczywiście jest dyskusja czy to dobrze, że wybrano na nowo wszystkich, czy powinno się wybrać tylko dwóch. Nie ulega wątpliwości jednak, że pierwsze postępowanie Platformy było absolutnie niezgodne z prawem. Zatem ten niesłychanie ostry atak jest nieuzasadniony" -wyjaśnił profesor i przypomniał ataki na prezydenta Andrzeja Dudę, który w swoim orędziu podczas zaprzysiężenia powiedział o głodnych, polskich dzieciach.

"Podczas wygłaszania orędzia w Sejmie Prezydent powiedział ze wiele dzieci chodzi głodnych, a to są wyniki badań naukowych, to nie jest wzięte z powietrza, Platforma wtedy zaczęła buczeć. Teraz kiedy była sprawa sędziów TK, opuścili sale, nie można w ten sposób postępować, trzeba dyskutować i nie robić demonstracji. W każdym razie Prezydent nie przyjął przysięgi wiec sprawa jest otwarta - dodał prof. Kieżun.

I jasno podkreślił:

"Punktem wyjścia była strategia Platformy, żeby przedterminowo wybrać sędziów TK. Praktycznie rzecz biorąc można sprowadzić całą sytuację do pytania 'kto pierwszy zaczął taką niewłaściwą politykę?' "

mmil

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook