Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Kieżun: Kto pierwszy zaczął taką niewłaściwą politykę?

02.12.2015

"Jest dyskusja czy to dobrze, że wybrano na nowo wszystkich sędziów Trybunału Konstytucyjnego, czy powinno się wybrać tylko dwóch. Nie ulega wątpliwości jednak, że pierwsze postępowanie Platformy było absolutnie niezgodne z prawem. Zatem ten niesłychanie ostry atak jest nieuzasadniony. Jest cały szereg tych ataków" - podkreślił prof. Witold Kieżun, który w ten sposób odniósł się do zamieszania dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego.

Na swoim profilu na Facebooku prof. Kieżun skomentował obecne działania Platformy, która w czerwcu tego roku dokonała „zamachu” na trybunał i wybrała pięciu sędziów.

"Sprawa jest jasna - Platforma Obywatelska przed końcem kadencji wybrała nowych członków Trybunału, co było oczywiście nielegalne, powinni oni być wybrani dopiero kiedy nastąpi zmiana kadencji Sejmu. PO obawiała się, że nie zdobędzie większości w Sejmie więc wybrała przed końcem terminu przewidzianego prawem nowych członków TK, żeby mieć w Trybunale Konstytucyjnym większość. W tej chwili zatem działalność PiS jest w pełni uzasadniona. Oczywiście jest dyskusja czy to dobrze, że wybrano na nowo wszystkich, czy powinno się wybrać tylko dwóch. Nie ulega wątpliwości jednak, że pierwsze postępowanie Platformy było absolutnie niezgodne z prawem. Zatem ten niesłychanie ostry atak jest nieuzasadniony" -wyjaśnił profesor i przypomniał ataki na prezydenta Andrzeja Dudę, który w swoim orędziu podczas zaprzysiężenia powiedział o głodnych, polskich dzieciach.

"Podczas wygłaszania orędzia w Sejmie Prezydent powiedział ze wiele dzieci chodzi głodnych, a to są wyniki badań naukowych, to nie jest wzięte z powietrza, Platforma wtedy zaczęła buczeć. Teraz kiedy była sprawa sędziów TK, opuścili sale, nie można w ten sposób postępować, trzeba dyskutować i nie robić demonstracji. W każdym razie Prezydent nie przyjął przysięgi wiec sprawa jest otwarta - dodał prof. Kieżun.

I jasno podkreślił:

"Punktem wyjścia była strategia Platformy, żeby przedterminowo wybrać sędziów TK. Praktycznie rzecz biorąc można sprowadzić całą sytuację do pytania 'kto pierwszy zaczął taką niewłaściwą politykę?' "

mmil

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook