Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Kawecki: Biniendowie wytrwale służą prawdzie

02.05.2017

- Nie wyobrażam sobie, ze ta nagonka może doprowadzić do zmiany wcześniejszej decyzji Pana Ministra o powołaniu Pani Mecenas na Konsula Honorowego RP w Akron - pisze prof. Janusz Kawecki.

Pan Minister Spraw Zagranicznych Witold WASZCZYKOWSKI Szanowny Panie Ministrze.

Jako reprezentant KRRiT uczestniczyłem w XX Forum Polonijnym, które obradowało w Toruniu. Tam dowiedziałem się o nagonce medialnej prowadzonej przeciwko Pani Mec. Marii Szonert-Binienda. Podczas Forum - w rozmowach z Delegatami środowisk polonijnych z różnych stron świata - słyszałem jak wielkie oburzenie wywołuje każda, a ta w szczególności, napaść medialna na Małżeństwo Państwa Biniendów, których zaangażowanie dla spraw polskich jest powszechnie znane. Sam, uczestnicząc wcześniej w grupie organizatorów Konferencji Smoleńskich miałem okazję doświadczyć bezpośrednio tego zaangażowania prof. Wiesława Biniendy i mec. Marii Szonert-Biniendy. Widziałem już wcześniejsze napaści medialne na Państwa Biniendów i wiem, że dlatego są Oni obiektem tych napaści, bo wytrwale służą prawdzie i służą Polsce. Służą, kładąc na szali swój wysoki autorytet.

Uczestnicy XX Forum Polonijnego przyjęli „Oświadczenie” z poparciem decyzji Pana Ministra o powołaniu Pani Mecenas na konsula honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Akron. Zapewne tekst tego „Oświadczenia” już do Pana dotarł. Ze swej strony w całości podzielam stanowisko tam wyrażone. A niniejszym wystąpieniem pragnę również ja zaświadczyć przed Panem Ministrem o wiarygodności Pani Mecenas Marii Szonert-Biniendy i Jej Małżonka. Świadczę też o Ich wielkim zaangażowaniu w poszukiwaniu prawdy i świadczeniu o prawdzie.

Nie wyobrażam sobie, że Władze Rzeczypospolitej Polskiej mogłyby pod wpływem nagonki medialnej organizowanej na podstawie insynuacji i kłamstw dać wiarę szkalującym a nie uwzględnić wiarygodnych wyjaśnień Pani Mecenas zawartych w Jej wypowiedziach i niedawnym oświadczeniu. Nie wyobrażam sobie, że Władze RP, zamiast bronić Osoby prawej, całym sercem oddanej sprawom Polski, poświęcającej Ojczyźnie swój autorytet zdobyty ciężką pracą na obczyźnie, poddadzą się presji nagonki medialnej dostosują się do oczekiwań prowadzących ową nagonkę. Nie wyobrażam sobie, ze ta nagonka może doprowadzić do zmiany wcześniejszej decyzji Pana Ministra o powołaniu Pani Mecenas na Konsula Honorowego RP w Akron. Z nadzieja, że decyzja o powołaniu Pani Mecenas na Konsula Honorowego zostanie podtrzymana przez Pana Ministra, pozostaję z wyrazami szacunku

Kraków, dnia 01 maja 2017 r.

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

[fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook