Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Kawecki: Biniendowie wytrwale służą prawdzie

02.05.2017

- Nie wyobrażam sobie, ze ta nagonka może doprowadzić do zmiany wcześniejszej decyzji Pana Ministra o powołaniu Pani Mecenas na Konsula Honorowego RP w Akron - pisze prof. Janusz Kawecki.

Pan Minister Spraw Zagranicznych Witold WASZCZYKOWSKI Szanowny Panie Ministrze.

Jako reprezentant KRRiT uczestniczyłem w XX Forum Polonijnym, które obradowało w Toruniu. Tam dowiedziałem się o nagonce medialnej prowadzonej przeciwko Pani Mec. Marii Szonert-Binienda. Podczas Forum - w rozmowach z Delegatami środowisk polonijnych z różnych stron świata - słyszałem jak wielkie oburzenie wywołuje każda, a ta w szczególności, napaść medialna na Małżeństwo Państwa Biniendów, których zaangażowanie dla spraw polskich jest powszechnie znane. Sam, uczestnicząc wcześniej w grupie organizatorów Konferencji Smoleńskich miałem okazję doświadczyć bezpośrednio tego zaangażowania prof. Wiesława Biniendy i mec. Marii Szonert-Biniendy. Widziałem już wcześniejsze napaści medialne na Państwa Biniendów i wiem, że dlatego są Oni obiektem tych napaści, bo wytrwale służą prawdzie i służą Polsce. Służą, kładąc na szali swój wysoki autorytet.

Uczestnicy XX Forum Polonijnego przyjęli „Oświadczenie” z poparciem decyzji Pana Ministra o powołaniu Pani Mecenas na konsula honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Akron. Zapewne tekst tego „Oświadczenia” już do Pana dotarł. Ze swej strony w całości podzielam stanowisko tam wyrażone. A niniejszym wystąpieniem pragnę również ja zaświadczyć przed Panem Ministrem o wiarygodności Pani Mecenas Marii Szonert-Biniendy i Jej Małżonka. Świadczę też o Ich wielkim zaangażowaniu w poszukiwaniu prawdy i świadczeniu o prawdzie.

Nie wyobrażam sobie, że Władze Rzeczypospolitej Polskiej mogłyby pod wpływem nagonki medialnej organizowanej na podstawie insynuacji i kłamstw dać wiarę szkalującym a nie uwzględnić wiarygodnych wyjaśnień Pani Mecenas zawartych w Jej wypowiedziach i niedawnym oświadczeniu. Nie wyobrażam sobie, że Władze RP, zamiast bronić Osoby prawej, całym sercem oddanej sprawom Polski, poświęcającej Ojczyźnie swój autorytet zdobyty ciężką pracą na obczyźnie, poddadzą się presji nagonki medialnej dostosują się do oczekiwań prowadzących ową nagonkę. Nie wyobrażam sobie, ze ta nagonka może doprowadzić do zmiany wcześniejszej decyzji Pana Ministra o powołaniu Pani Mecenas na Konsula Honorowego RP w Akron. Z nadzieja, że decyzja o powołaniu Pani Mecenas na Konsula Honorowego zostanie podtrzymana przez Pana Ministra, pozostaję z wyrazami szacunku

Kraków, dnia 01 maja 2017 r.

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook