Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Gliński we "wSieci": Wiemy, jak ruszyć do przodu!

19.10.2015

Polecamy rozmowę braci Karnowskich z prof. Piotrem Glińskim!

- Polskie media mnie przerażają. Manipulacje i nagonki na opozycję, udawanie, że prezydent Andrzej Duda nie istnieje… To hańba dla polskiej demokracji – mówi na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” prof. Piotr Gliński, socjolog, przewodniczący Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości, lider łódzkiej listy PiS do Sejmu, w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

Na łamach „wSieci” prof. Gliński zdradza m.in. co szczególnie zaskoczyło go w dobiegającej końca kampanii wyborczej. – (…) od dawna zdaję sobie sprawę z tego, jak są skonstruowane polskie media, i nie mam złudzeń co do tego, komu sprzyjają. Ale jednak to, do czego posunęły się w tej kampanii media publiczne — zarówno radio, jak i telewizja — przekroczyło wszelkie normy. Gdy opowiadam o tym znajomym za granicą, nie chcą wierzyć. Nie mieści im się w głowie, że coś takiego w ogóle jest w demokracji możliwe – komentuje Gliński.

Profesor wypowiada się ponadto o swojej roli w rządzie po ewentualnym zwycięstwie PiS w najbliższych wyborach. „Gdyby PiS wygrało wybory i gdyby pani Beata Szydło została premierem, to pan by został wicepremierem?” – pytają Karnowscy. - Jeśli Polacy powierzą nam sprawowanie władzy, to zapewne rzeczywiście pani Beata Szydło zostanie premierem. I to ona wtedy będzie budowała swój rząd zapewne w porozumieniu z ugrupowaniem, co naturalne. Polityka to w końcu gra zespołowa. Ja dziś jestem szefem Rady Programowej PiS, bardzo intensywnie pracuję w okręgu łódzkim na sukces w wyborach parlamentarnych, o innych sprawach, w tym funkcjach, nie myślę – podkreśla prof. Gliński.

Rozmowa z profesorem Piotrem Glińskim w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 19 października br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  

LL

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook