Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Gliński we "wSieci": Wiemy, jak ruszyć do przodu!

19.10.2015

Polecamy rozmowę braci Karnowskich z prof. Piotrem Glińskim!

- Polskie media mnie przerażają. Manipulacje i nagonki na opozycję, udawanie, że prezydent Andrzej Duda nie istnieje… To hańba dla polskiej demokracji – mówi na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” prof. Piotr Gliński, socjolog, przewodniczący Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości, lider łódzkiej listy PiS do Sejmu, w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

Na łamach „wSieci” prof. Gliński zdradza m.in. co szczególnie zaskoczyło go w dobiegającej końca kampanii wyborczej. – (…) od dawna zdaję sobie sprawę z tego, jak są skonstruowane polskie media, i nie mam złudzeń co do tego, komu sprzyjają. Ale jednak to, do czego posunęły się w tej kampanii media publiczne — zarówno radio, jak i telewizja — przekroczyło wszelkie normy. Gdy opowiadam o tym znajomym za granicą, nie chcą wierzyć. Nie mieści im się w głowie, że coś takiego w ogóle jest w demokracji możliwe – komentuje Gliński.

Profesor wypowiada się ponadto o swojej roli w rządzie po ewentualnym zwycięstwie PiS w najbliższych wyborach. „Gdyby PiS wygrało wybory i gdyby pani Beata Szydło została premierem, to pan by został wicepremierem?” – pytają Karnowscy. - Jeśli Polacy powierzą nam sprawowanie władzy, to zapewne rzeczywiście pani Beata Szydło zostanie premierem. I to ona wtedy będzie budowała swój rząd zapewne w porozumieniu z ugrupowaniem, co naturalne. Polityka to w końcu gra zespołowa. Ja dziś jestem szefem Rady Programowej PiS, bardzo intensywnie pracuję w okręgu łódzkim na sukces w wyborach parlamentarnych, o innych sprawach, w tym funkcjach, nie myślę – podkreśla prof. Gliński.

Rozmowa z profesorem Piotrem Glińskim w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 19 października br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  

LL

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook