Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Gliński: Rozczarowujące przemówienie

12.10.2012

Zapowiedzi premiera nie są niczym, co uratowałoby Polskę przed kryzysem - uważa prof. Piotr Gliński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera ponadpartyjnego rządu.

Prof. Piotr Gliński udzielił dziś obszernego komentarza w sprawie wystąpienia premiera Donalda Tuska. Kandydat PiS na premiera ponadpartyjnego rządu w wywiadzie, jakim udzielił portalowi wPolityce.pl, oceniał: "Polska ma kłopoty z rozwojem, jest nieprzygotowana na kryzys. A to, co pan premier przedstawił, to kilka konkretów, więcej obiecanek, odnoszenie się do perspektyw. Co do inwestycji, które wymieniał, to są normalne inwestycje, które w budżecie co roku są zapisywane. Więc to nie jest nic, co może uchronić nas przed kryzysem" - mówił Gliński.

Socjolog odniósł się także do terminu planowanych inwestycji: "Zauważcie państwo, że z konkretów, jakie pan premier wymienił, a było ich bardzo niewiele, to prawie żaden nie dotyczy najbliższego roku. A my się musimy przygotować na wzrastające bezrobocie, na spadek tempa produkcji i wiele istotnych problemów w tej chwili" - oceniał prof. Gliński.

Samo wystąpienie premiera prof. Gliński określił jako rozczarowujące. Podkreślał, że nawet jeśli rząd uzyska wotum zaufania, to będzie ono pochodzić "nie od wyborców, a od posłów".

sv, wPolityce.pl, PAP

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook