Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Gliński: Premier jest schowany za szybą propagandy

25.01.2014

"Obecna władza nie potrafi rządzić" - przekonywał prof. Piotr Gliński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze.

Prezentujemy treść przemówienia socjologa podczas konwencji PiS:

Najsilniejsza polska partia polityczna podsumowuje dzisiaj jeden z etapów swojej normalnej, codziennej pracy politycznej – pracy dla Polski. Ta praca to były i są regularne spotkania władz Prawa i Sprawiedliwości z Polakami. Wszystkimi Polakami, bo wszyscy mogli uczestniczyć w tych spotkaniach, brać udział w polityce – nie tylko salonowe elity i mieszkańcy większych aglomeracji, do których w błękitach i pastelach przemawia premier rządu.

To żenujące ustawki medialne: z dziećmi, seniorami – robi to wszystko za szarą szybą propagandy. Robi to zamiast rządzić. Uprawia PR i propagandę zamiast rozwiązywać ludzkie problemy, rozumieć ludzi i używać swojej potężnej władzy – a może nikt w Polsce po 1989 roku nie miał jej tak potężnej jak Tusk – do realizowania dobra publicznego.

Na tym właśnie polega polityka – polityk ma, za przeproszeniem, psi obowiązek robić dobro publiczne, po to są politycy! By rozwiązywali problemy normalnych ludzi i robili to w sposób sprawiedliwy.

Obecna władza nie tylko nie potrafi rządzić, czego dowodów mamy aż nadto – każdy dzień przynosi nowy skandal i świadczy o strukturalnej niesprawności władzy – ale ona także po prostu nie chce rządzić. Chce posiadać, ale nie rządzić. Zajmuje się sama sobą i problemami, które sama sobie stwarza – jak domorośli nieudacznicy na posadach i największa w III RP korupcja polityczna i partyjna. Przede wszystkim ta władza nieustannie zajmuje się propagandą – jedną z najbardziej popularnych praktyk jest rządzenie ad hoc: pedofile, kibole, bestia z Piotrkowa, matki I kwartału... A kogo to obchodzi tu w Przysusze?

W Polsce lokalnej ludzie dawno się zorientowali, że prawdziwy polityk nie może tkwić w medialnym akwarium, propagandowym panopticum, w Matriksie Donalda Tuska. Prawdziwy polityk jest w Przysusze i w tych 314 powiatach, tysiącach polskich gmin. Codziennie jest blisko ludzi i przez bezpośrednie spotkania jest z ludźmi i to ludźmi całej Polski.

Aby rozwiązywać problemy Polaków, ten polityk musi mieć odpowiedni program i wolę jego realizacji. Obecny rząd nie ma takiego programu, planu i takiej strategii. Próby przygotowania strategii sektorowych zakończyły się kompromitacją. Rząd Tuska nie potrafi na przykład przyjąć koncepcji rozwoju energetyki – a to sprawa strategiczna dla państwa. Nie ma też żadnej sensownej koncepcji wydawania pieniędzy europejskich. Ten plik papierów, którymi premier wymachiwał to standardowa umowa partnerska, a nie precyzyjny plan. Takiego planu nie ma, nie ma objazdu po Polsce – tuskobus stoi zepsuty w garażu.

Trudno jechać w Polskę, gdy obiecywało się jej zwinięcie. Według strategii ministra Boniego mieliśmy realizować rozwój polaryzacyjno-dyfuzyjny, co skazywało Polskę lokalną na wymarcie.

Co najbardziej bolesne, marnowane są polskie szanse – marnowany jest nasz potencjał, nasze możliwości. Szkoda naszej wspólnej Polski dla Donalda Tuska zamkniętego w Warszawie pod kloszem propagandy.

Obywatel dysponuje bronią, której broni się każda arogancka władza – tą wolą jest wola zmiany, aktywna i odpowiedzialna wola zmiany. I my tę wolę zrealizujemy, uruchomimy. Tu jest Polska – nie w Warszawie, Alejach Ujazdowskich, ale tutaj. To przekonanie należy przekuć na program dla ludzi, a nie dla elit, grup interesu, oligarchów i ludzi zamożnych.

Potrzebujemy programu odnoszącego się do dobra wspólnego, wypracowanego w stałym kontakcie z Polakami i to wszystkimi Polakami. Polska potrzebuje polityków autentycznych, może szorstkich, niepokornych i źle czujących się w studiach telewizyjnych, ale rozumiejących potrzeby zwykłych ludzi.

Nie ma Polski elit i Polski peryferyjnej i niedorosłej do Europy. Jest jedna Polska!

not. svit

[Fot. PAP/Rafał Guz]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook