Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Dudek: Polska głęboko skorumpowana

24.11.2013

"Chciałbym jednak, by te sprawy rozwiązywano krócej, a trzeba dodać też czas na postawienie aktu oskarżenia i ciągnące się rozprawy… Obawiam się, że na końcu drogi może się okazać, że żadnej afery korupcyjnej nie było" - ocenia politolog.

"Mam wrażenie, że to celowa akcja liderów obu partii, by zmobilizować elektorat swoich ugrupowań i pokazać, że przeciwnicy są śmiertelnym zagrożeniem dla Polski. To kolejny etap konsolidacji swoich wyborców" - mówi prof. Antoni Dudek w rozmowie z portalem wPolityce.pl, komentując sobotnie przemówienia premiera Donalda Tuska oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zdaniem politologa, sytuacja polityczna w Polsce się nie zmieni, ponieważ obaj politycy skutecznie docierają do serc wielu wyborców i ludzi zaangażowanych w politykę. W jego opinii do 2015 roku będziemy mieć więc do czynienia z czymś na kształt teatru, w którym obaj aktorzy odgrywają swoje role. 

Historyk odniósł się też do antykorupcyjnego wątku w przemówieniu Donalda Tuska. "W oczywisty sposób Polska jest krajem bardzo głęboko skorumpowanym i to nie tylko moja opinia, ale również wielu międzynarodowych instytucji, które obserwują to, jak funkcjonuje nasze państwo. (...) Chciałbym jednak, by te sprawy rozwiązywano krócej, a trzeba dodać też czas na postawienie aktu oskarżenia i ciągnące się rozprawy… Obawiam się, że na końcu drogi może się okazać, że żadnej afery korupcyjnej nie było" - podkreśla prof. Dudek.

I puentuje: "Donald Tusk boi się podzielenia losu SLD lub AWS, boi się załamania notowań wyborczych Platformy. Prawda jest taka, że dopóki PO ma powyżej 20 procent, to jeszcze się jakoś trzyma, ale gdy wynik będzie niższy, a na drugą pozycję w rankingu wskoczy SLD, to Platforma się po prostu zacznie rozpadać" - mówi politolog.

Całość rozmowy do przeczytania na portalu wPolityce.pl.

svit

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook