Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Chwedoruk: Samodzielne rządy PiS możliwe

24.08.2015

„Póki PO nie wybierze jednej taktyki, to w siedzibie PiS będą się mrozić szampany”.

W ocenie prof. Rafała Chwedoruka samodzielne rządy PiS-u w Polsce są możliwe. Politolog komentował w ten sposób ostatni sondaż dla „Super Expressu”, z którego wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 procent głosów.

„Działania PiS są bardzo ostrożne, obliczone na unikanie ryzykownej tematyki i podejmowanie kwestii społeczno-gospodarczych, w których partia Jarosława Kaczyńskiego czuje się lepiej i ma większe poparcie niż Platforma Obywatelska. Jeśli PiS nie da się wepchnąć w spory kulturowe, symboliczne i historyczne, to nie widzę żadnej możliwości, aby poparcie dla tej partii osłabło. Na jej korzyść przemawia też kompletny brak spójności przekazu PO” - zauważa Chwedoruk w rozmowie z „SE”.

Politolog przyznaje, że „PO jest w defensywie i do tego nie bardzo się może zdecydować, jak się bronić”. „Widać to choćby po stosunku do prezydenta. Z jednej strony od początku urzędowania Andrzeja Dudy rozpoczęto jego daleko posuniętą krytykę, a z drugiej zaś próbuje się tworzyć atmosferę współpracy i wyciągania do Pałacu Prezydenckiego dłoni na zgodę. Tak się nie da” - zauważa.

I dodaje, że „póki PO nie wybierze jakiejś jednej taktyki, to w siedzibie PiS będą się mrozić szampany”.

TK,”SE”
[Fot. PAP/Tomasz Koryszko]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook