Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Chwedoruk: Samodzielne rządy PiS możliwe

24.08.2015

„Póki PO nie wybierze jednej taktyki, to w siedzibie PiS będą się mrozić szampany”.

W ocenie prof. Rafała Chwedoruka samodzielne rządy PiS-u w Polsce są możliwe. Politolog komentował w ten sposób ostatni sondaż dla „Super Expressu”, z którego wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 procent głosów.

„Działania PiS są bardzo ostrożne, obliczone na unikanie ryzykownej tematyki i podejmowanie kwestii społeczno-gospodarczych, w których partia Jarosława Kaczyńskiego czuje się lepiej i ma większe poparcie niż Platforma Obywatelska. Jeśli PiS nie da się wepchnąć w spory kulturowe, symboliczne i historyczne, to nie widzę żadnej możliwości, aby poparcie dla tej partii osłabło. Na jej korzyść przemawia też kompletny brak spójności przekazu PO” - zauważa Chwedoruk w rozmowie z „SE”.

Politolog przyznaje, że „PO jest w defensywie i do tego nie bardzo się może zdecydować, jak się bronić”. „Widać to choćby po stosunku do prezydenta. Z jednej strony od początku urzędowania Andrzeja Dudy rozpoczęto jego daleko posuniętą krytykę, a z drugiej zaś próbuje się tworzyć atmosferę współpracy i wyciągania do Pałacu Prezydenckiego dłoni na zgodę. Tak się nie da” - zauważa.

I dodaje, że „póki PO nie wybierze jakiejś jednej taktyki, to w siedzibie PiS będą się mrozić szampany”.

TK,”SE”
[Fot. PAP/Tomasz Koryszko]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook