Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Chazan: Zbyt pospiesznie mnie osądzono

05.05.2015

Wiele osób zbyt pospiesznie mnie osądziło. Pod dużym znakiem zapytania stawia też zasadność szybkiego zwolnienia z pracy – podkreśla prof. Bogdan Chazan, po decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa w jego sprawie.

W związku z odmową przerwania ciąży nie było zagrożenia życia lub zdrowia matki, więc śledztwo ws. prof. Bogdana Chazana należało umorzyć - poinformowała w poniedziałek warszawska prokuratura okręgowa.

Jak podkreśli w wywiadzie z „Super Expressem” prof. Chazan, wciąż liczy ona na powrót do pracy w szpitalu św. Rodziny.

- Jeżeli jakąś decyzję podjęto pospiesznie, pod naciskiem polityków lub doradców, którzy wykazali się nieznajomością tematu i przepisów prawa? Wtedy zawsze można wycofać się ze złej decyzji, podjętej zbyt szybko – dodał profesor.

Jak zaznaczył on, kuriozalne są argumenty, że jako dyrektor szpitala nie mógł powołać się na klauzulę sumienia.

- Moje sumienie stanowi jedną całość, nie mogę go podzielić na sumienie dyrektora szpitala, sumienie lekarza i sumienie człowieka. Być może pani prezydent Gronkiewicz-Waltz umie dzielić swoje sumienie na sumienie polityka i sumienie człowieka, co jest nawet prawdopodobne, ale byłoby to dziwne – dodał prof. Chazan.

Prof. Bogdan Chazan został w 2014 r. odwołany z funkcji dyrektora szpitala po tym, kiedy odmówił – powołując się na klauzulę sumienia – aborcji chorego dziecka.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła decyzję o odwołaniu prof. Chazana w lipcu zeszłego roku na podstawie wyników kontroli ratusza w szpitalu oraz faktu, że nie poinformował pacjentki o granicznym terminie wykonania aborcji, czym ograniczył jej prawo do informacji. Śledztwo wszczęto w czerwcu zeszłego roku.

mmil/se.pl

[Fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook