Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Chazan: "Z Bogiem będzie łatwiej, także w sporcie"

20.08.2016

Czasy są nowe, jesteśmy wolni, władza w krajach demokratycznych nie odciąga ludzi od Boga. Ale czy na pewno ludzie wierzący mogą zupełnie swobodnie okazywać swoją religijność, manifestować swoją wiarę w gestach, zachowaniu, sposobie wyrażania się? - pisze w felietonie na łamach "Naszego Dziennika" prof. Bogdan Chazan.

Profesor dodał, że dzieje się tak przez polityczną poprawność, która jest nową formą cenzury.

"Usiłuje z góry ustalić, co jest słuszne, a co nie, nie tylko teraz, ale i w przeszłości . (...) W niektórych, podobno demokratycznych, krajach za noszenie na szyi krzyżyka wyrzuca się z pracy. W ten sposób traktuje się tylko religię chrześcijańską. Młodzież w różnych krajów uczestnicząca w Światowych Dniach Młodzieży wielokrotnie mówiła o swoim zdziwieniu tym, że w Polsce można, tak zupełnie otwarcie mówić o Bogu, publicznie manifestować swoją wiarę" - pisze lekarz.

 Podkreślił, że młodzieży mówiło się, że wolność w Polsce jest ograniczana przez ksenofobiczne przepisy. Dodał, że młodzież zobaczyła, że tak dzieje się w "dojrzałych demokracjach". U nas na szczęście nie.

Zwrócił także uwagę, że także sportowcy - również ci występujący podczas igrzysk w Rio - coraz częściej publicznie czynią znak krzyża przed rozpoczęciem rywalizacji.

"Myślę, że często nie proszą Boga wprost o zwycięstwo, ale o zmniejszenie stresu, uniknięcie kontuzji. Podobnie dziękują po osiągnięciu dobrego wyniku. Chcą z Bogiem przezywać wyjątkowo ważny dla nich życiowy moment. Robią to publicznie, ale dla siebie, nie na pokaz, chociaż wiedzą, że miliony ludzi ich obserwują. Odniesienie do Boga pojawia się też nierzadko w wypowiedziach sportowców" - zauważa prof. Chazan.

Dodał, że ma nadzieję, że tym razem nikt nie będzie szukał dziury w całym.

"Mam nadzieję, że zawodowi poszukiwacze dziury w całym, liberalni tropiciele wszelkich niepoprawności odpuszczą tym razem i nie uderzą w typowe dla siebie kpiarskie tony. Prawdą jest, że sport nie zawsze jest czysty, afery dopingowe dotyczą nie tylko zagranicznych, ale i naszych sportowców" - pisze lekarz.

Cieszy się, że jest obecnie wola, aby teraz zjawisko dopingu całkowicie wyplenić.

"To, co obserwujemy podczas igrzysk, daje nadzieję, że idą nowe czasy" - podkreślił prof. Bogdan Chazan.

 

wkt/"Nasz Dziennik"

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook