Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Chazan: To strategia zarządzania lękiem

19.03.2015

Jako strategię zarządzania lękiem określa prof. Bogdan Chazan zwolnienie go funkcji dyrektora szpitala św. Rodziny przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. - Ten lęk powoduje, że położne, młodzi lekarze nie będą się upominać o swoje prawa, bojąc się utraty etatu - zauważył lekarz na antenie Radia Wnet.


Jak podkreśla prof. Bogdan Chazan, odwołanie go ze stanowiska dyrektora św. Rodziny w Warszawie, po tym jak odmówił wykonania aborcji powołując się na klauzulę sumienia, "było niesłuszne, nieproporcjonalne i wątpliwe prawnie".

Proces o bezprawne zwolnienie prof. Bogdan Chazana z pracy rozpoczął się 10 marca br.

Na pytanie czy zwolnienie profesora, który podpisał Deklarację Wiary odbyło się na polityczne zamówienie, prof. Bogdan Chazan podkreśla, że nikt wprost nie zasugerował takiego rozwiązania jednak nie sposób zapominać o słowach ówczesnego premiera Donalda Tuska, który mówił: "najpierw prawo potem etyka i moralność".

Jak jednak podkreśla lekarz w Poranku Wnet w całej tej sprawie nie chodzi tylko o zwolnienie go z pracy za poglądy, ale także o innych lekarzy, którzy teraz boją się korzystać z klauzuli sumienia.

Ta sytuacja pociągnęła za sobą już dramatyczne decyzje na oddziałach położniczych. - To już widać na przykładzie szpitala w Opolu, gdzie dokonano aborcji poprzez wczesne cięcie cesarskie – relacjonuje prof. Chazan, zauważając że takie procedury są powrotem do wzorców rodem z ZSRR.

Gość Poranka Wnet podkreślał, że jego proces jest tylko elementem w wojny kulturowej. - Moja nadzieja, jaka przyświeca mi w czasie tego procesu, dotyczy opamiętania się kół rządzących w tym boju ideologicznym, który wyraża się podpisaniem konwencji antyprzemocowej, wolnego dostępu do pigułki "po", czy teraz ustawy wprowadzającej in vitro. Liczę, że rządzący Polską zawrócą z drogi rewolucji kulturalnej, której celem jest stworzenie nowego człowieka - dodał ginekolog.

Prof. Bogdan Chazan krytycznie odniósł się także do rządowego projektu leczenia niepłodności, który promuje jedynie metodę in vitro. - To ustawodawstwo zakłada eugeniczną zasadę odgórnego decydowania kto ma prawo do  życia - dodał prof. Chazan.

Cała rozmowa z prof. Bogdanem Chazanem na RadioWnet.pl.


mm/RadioWnet.pl.

[Fot. youtube.com]
Słowa kluczowe:

aborcja

,

ginekolog

Warto poczytać

 1. wojtekkfdhgdg 24.01.2017

  Sumliński: Milowy krok ku prawdzie

  Nastąpił właśnie milowy krok w sprawie niewyjaśnionej śmierci byłego lidera Samoobrony, Andrzeja Leppera.

 2. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 3. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 4. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 5. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 6. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 7. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 8. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook