Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Chazan: To strategia zarządzania lękiem

19.03.2015

Jako strategię zarządzania lękiem określa prof. Bogdan Chazan zwolnienie go funkcji dyrektora szpitala św. Rodziny przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. - Ten lęk powoduje, że położne, młodzi lekarze nie będą się upominać o swoje prawa, bojąc się utraty etatu - zauważył lekarz na antenie Radia Wnet.


Jak podkreśla prof. Bogdan Chazan, odwołanie go ze stanowiska dyrektora św. Rodziny w Warszawie, po tym jak odmówił wykonania aborcji powołując się na klauzulę sumienia, "było niesłuszne, nieproporcjonalne i wątpliwe prawnie".

Proces o bezprawne zwolnienie prof. Bogdan Chazana z pracy rozpoczął się 10 marca br.

Na pytanie czy zwolnienie profesora, który podpisał Deklarację Wiary odbyło się na polityczne zamówienie, prof. Bogdan Chazan podkreśla, że nikt wprost nie zasugerował takiego rozwiązania jednak nie sposób zapominać o słowach ówczesnego premiera Donalda Tuska, który mówił: "najpierw prawo potem etyka i moralność".

Jak jednak podkreśla lekarz w Poranku Wnet w całej tej sprawie nie chodzi tylko o zwolnienie go z pracy za poglądy, ale także o innych lekarzy, którzy teraz boją się korzystać z klauzuli sumienia.

Ta sytuacja pociągnęła za sobą już dramatyczne decyzje na oddziałach położniczych. - To już widać na przykładzie szpitala w Opolu, gdzie dokonano aborcji poprzez wczesne cięcie cesarskie – relacjonuje prof. Chazan, zauważając że takie procedury są powrotem do wzorców rodem z ZSRR.

Gość Poranka Wnet podkreślał, że jego proces jest tylko elementem w wojny kulturowej. - Moja nadzieja, jaka przyświeca mi w czasie tego procesu, dotyczy opamiętania się kół rządzących w tym boju ideologicznym, który wyraża się podpisaniem konwencji antyprzemocowej, wolnego dostępu do pigułki "po", czy teraz ustawy wprowadzającej in vitro. Liczę, że rządzący Polską zawrócą z drogi rewolucji kulturalnej, której celem jest stworzenie nowego człowieka - dodał ginekolog.

Prof. Bogdan Chazan krytycznie odniósł się także do rządowego projektu leczenia niepłodności, który promuje jedynie metodę in vitro. - To ustawodawstwo zakłada eugeniczną zasadę odgórnego decydowania kto ma prawo do  życia - dodał prof. Chazan.

Cała rozmowa z prof. Bogdanem Chazanem na RadioWnet.pl.


mm/RadioWnet.pl.

[Fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook