Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Chazan: „Elity” próbowały zrobić zamęt

21.01.2017

- „Elity” próbowały zrobić zamęt, stworzyć wrażenie, że Naród się buntuje - ocenił nieudany pucz opozycji prof. Bogdan Chazan.

Okupację Sejmu przez opozycję prof. Chazan określił jako „zmaganie się pomiędzy prawem i patriotyzmem a warcholstwem”. Podkreślił, że tak, jak 300 lat temu znaleźli się ludzie cyniczni, którzy grają wcześniej rozpisane, w konkretnym interesie, role. - Uderzające jest podobieństwo tamtych czasów, kiedy „Rzeczpospolita nierządem stała i nierządem ginęła”, do tego, co działo się kilkanaście dni temu. Organizowano wówczas rokosze przeciwko prawowitej władzy, teraz również nawoływano wojsko i służby mundurowe do nieposłuszeństwa - przypomina.

Prof. Chazan zaznacza, że rewolucja kulturowa, która dzieje się na naszych oczach, ma na celu niszczenie autorytetów oraz instytucji i odrzucenie wszelkich wartości. Wszystko to mogliśmy obserwować w czasie okupacji Sejmu. - Poseł Szczerba zajmuje miejsce za mównicą i wśród głośnego rechotu dobiegającego z ławek opozycji mówi: „Panie marszałku kochany”. W mediach przytaczano niedokładnie te słowa jako: „Kochany panie marszałku”. Te dwa zdania oznaczają co innego. Drugie jest sympatyczne, chociaż zbyt poufałe, pierwsze - pozbawiane jakiegokolwiek szacunku dla drugiej osoby w państwie i wyraźnie napastliwe - podkreśla lekarz i dodaje: - Posłowie zostali wybrani po to, by służyć ludziom, nie są wyjęci spod prawa ani zwolnieni z obowiązku kulturalnego zachowania się. Poseł szperający w osobistych notatkach i rzeczach innych posłów w czasie ich nieobecności powinien być natychmiast ukarany przez przełożonych, odwołany przez swoich wyborców. Gdyby miał odrobinę honoru, sam złożyłby rezygnację z mandatu.

Prof. Bogdan Chazan apeluje o to, by nie dać się prowokować. Zaczepki opozycji trzeba lekceważyć, tym bardziej, że totalna opozycja zapomniała, że w czasie wyborów większość społeczeństwa powiedziała jej „nie”. - „Elity” próbowały zrobić zamęt, stworzyć wrażenie, że Naród się buntuje. A to buntują się ci, których zasoby poprzez uszczelnienie systemu podatkowego zostały uszczuplone w ubiegłym roku o 20 miliardów złotych - pisze i podkreśla: - Pucz nie jest właściwym sposobem, by ratować nielegalne fortuny, by powrócić do tego co było, do rządów rodzimych oligarchów. By wrócić do tego, co było, trzeba wygrać wybory. A na to się nie zanosi…..

[fot. Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org]

Nasz Dziennik/wPolityce.pl/ems

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook