Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Chazan: „Elity” próbowały zrobić zamęt

21.01.2017

- „Elity” próbowały zrobić zamęt, stworzyć wrażenie, że Naród się buntuje - ocenił nieudany pucz opozycji prof. Bogdan Chazan.

Okupację Sejmu przez opozycję prof. Chazan określił jako „zmaganie się pomiędzy prawem i patriotyzmem a warcholstwem”. Podkreślił, że tak, jak 300 lat temu znaleźli się ludzie cyniczni, którzy grają wcześniej rozpisane, w konkretnym interesie, role. - Uderzające jest podobieństwo tamtych czasów, kiedy „Rzeczpospolita nierządem stała i nierządem ginęła”, do tego, co działo się kilkanaście dni temu. Organizowano wówczas rokosze przeciwko prawowitej władzy, teraz również nawoływano wojsko i służby mundurowe do nieposłuszeństwa - przypomina.

Prof. Chazan zaznacza, że rewolucja kulturowa, która dzieje się na naszych oczach, ma na celu niszczenie autorytetów oraz instytucji i odrzucenie wszelkich wartości. Wszystko to mogliśmy obserwować w czasie okupacji Sejmu. - Poseł Szczerba zajmuje miejsce za mównicą i wśród głośnego rechotu dobiegającego z ławek opozycji mówi: „Panie marszałku kochany”. W mediach przytaczano niedokładnie te słowa jako: „Kochany panie marszałku”. Te dwa zdania oznaczają co innego. Drugie jest sympatyczne, chociaż zbyt poufałe, pierwsze - pozbawiane jakiegokolwiek szacunku dla drugiej osoby w państwie i wyraźnie napastliwe - podkreśla lekarz i dodaje: - Posłowie zostali wybrani po to, by służyć ludziom, nie są wyjęci spod prawa ani zwolnieni z obowiązku kulturalnego zachowania się. Poseł szperający w osobistych notatkach i rzeczach innych posłów w czasie ich nieobecności powinien być natychmiast ukarany przez przełożonych, odwołany przez swoich wyborców. Gdyby miał odrobinę honoru, sam złożyłby rezygnację z mandatu.

Prof. Bogdan Chazan apeluje o to, by nie dać się prowokować. Zaczepki opozycji trzeba lekceważyć, tym bardziej, że totalna opozycja zapomniała, że w czasie wyborów większość społeczeństwa powiedziała jej „nie”. - „Elity” próbowały zrobić zamęt, stworzyć wrażenie, że Naród się buntuje. A to buntują się ci, których zasoby poprzez uszczelnienie systemu podatkowego zostały uszczuplone w ubiegłym roku o 20 miliardów złotych - pisze i podkreśla: - Pucz nie jest właściwym sposobem, by ratować nielegalne fortuny, by powrócić do tego co było, do rządów rodzimych oligarchów. By wrócić do tego, co było, trzeba wygrać wybory. A na to się nie zanosi…..

[fot. Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org]

Nasz Dziennik/wPolityce.pl/ems

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook