Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Bugaj: "PO powinna wyjaśnić sprawę pieniędzy od CDU"

04.05.2014

Myślę, że nie ma co udawać, że nie wiemy nic o wiarygodności Piskorskiego, która jest bardzo delikatnie mówiąc wątpliwa. Ale myślę też, że to nie powinnom natychmiast przekreślać tego, że on podnosi te informację - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Ryszard Bugaj.

Donald Tusk na razie konsekwentnie zaprzecza i podkreśla niewiarygodność Pawła Piskorskiego, czy według pana premier obrał dobrą strategię?

Ja myślę, że Platforma powinna zgodzić się na transparentne wyjaśnienie tej sprawy, być może nawet poprzez powołanie komisji śledczej. Oczywiście znamy realia komisji śledczych i wiemy, że to by było niekoniecznie przekonywujące, ale to by pozwoliło premierowi powiedzieć: nie boimy się sprawdzania. A tak, to mamy sytuację z jednej strony niewiarygodnego Piskorskiego, ale z drugiej komunikat dla opinii publicznej ze strony PO wypływa taki, że nie damy nic sprawdzić. Dosyć charakterystyczną rzeczą jest to, że nie ma pozwu sądowego. Tusk mógłby tego nie robić w trybie wyborczym, ale już zapowiedzieć, że składa pozew, prawda? A nie zrobił tego. Sprawa trybu wyborczego w zasadzie też nie byłaby wykluczona, bo co prawda sam Tusk nie kandyduje, ale kandyduje wiele osób związanych z Kongresem Liberalno - Demokratycznym, a to jest uderzenie w całe to środowisko.

(…) niezbyt entuzjastycznie wypowiadał się pan o możliwościach sejmowych komisji śledczych, ale chyba innej drogi do pełnej przejrzystości nie ma?

Obecnie jest tak, że w komisjach sejmowych rządzi większość. Niestety. Ale nie jest tak, że praca takiej komisji jest kompletnie bezwartościowa. Weźmy komisję hazardową, oficjalnie wyszło na to, że Sobiesiak i ci inni nie byli zamieszani w żadną aferę, ale tylko dzięki staraniom przewodniczącego Mirosława Sekuły, który w mojej ocenie skompromitował Platformę w oczach opinii publicznej. Teraz, nawet gdyby wnioski komisji kontrolowanej przez PO były dla Tuska przychylne, to udałoby się pokazać pewne mechanizmy. Choćby dlatego warto powołać komisję śledczą w sprawie pieniędzy CDU dla KLD.

CAŁA ROZMOWA TUTAJ

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook