Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Bugaj: "PO powinna wyjaśnić sprawę pieniędzy od CDU"

04.05.2014

Myślę, że nie ma co udawać, że nie wiemy nic o wiarygodności Piskorskiego, która jest bardzo delikatnie mówiąc wątpliwa. Ale myślę też, że to nie powinnom natychmiast przekreślać tego, że on podnosi te informację - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Ryszard Bugaj.

Donald Tusk na razie konsekwentnie zaprzecza i podkreśla niewiarygodność Pawła Piskorskiego, czy według pana premier obrał dobrą strategię?

Ja myślę, że Platforma powinna zgodzić się na transparentne wyjaśnienie tej sprawy, być może nawet poprzez powołanie komisji śledczej. Oczywiście znamy realia komisji śledczych i wiemy, że to by było niekoniecznie przekonywujące, ale to by pozwoliło premierowi powiedzieć: nie boimy się sprawdzania. A tak, to mamy sytuację z jednej strony niewiarygodnego Piskorskiego, ale z drugiej komunikat dla opinii publicznej ze strony PO wypływa taki, że nie damy nic sprawdzić. Dosyć charakterystyczną rzeczą jest to, że nie ma pozwu sądowego. Tusk mógłby tego nie robić w trybie wyborczym, ale już zapowiedzieć, że składa pozew, prawda? A nie zrobił tego. Sprawa trybu wyborczego w zasadzie też nie byłaby wykluczona, bo co prawda sam Tusk nie kandyduje, ale kandyduje wiele osób związanych z Kongresem Liberalno - Demokratycznym, a to jest uderzenie w całe to środowisko.

(…) niezbyt entuzjastycznie wypowiadał się pan o możliwościach sejmowych komisji śledczych, ale chyba innej drogi do pełnej przejrzystości nie ma?

Obecnie jest tak, że w komisjach sejmowych rządzi większość. Niestety. Ale nie jest tak, że praca takiej komisji jest kompletnie bezwartościowa. Weźmy komisję hazardową, oficjalnie wyszło na to, że Sobiesiak i ci inni nie byli zamieszani w żadną aferę, ale tylko dzięki staraniom przewodniczącego Mirosława Sekuły, który w mojej ocenie skompromitował Platformę w oczach opinii publicznej. Teraz, nawet gdyby wnioski komisji kontrolowanej przez PO były dla Tuska przychylne, to udałoby się pokazać pewne mechanizmy. Choćby dlatego warto powołać komisję śledczą w sprawie pieniędzy CDU dla KLD.

CAŁA ROZMOWA TUTAJ

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook