Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Bugaj ostro o „Wyborczej”

04.12.2015

„Jak widzę, słyszę, czytam to, co się mówi krytycznego o rządzie PiS, to mi się robi niedobrze”.

Profesor Ryszard Bugaj przyznaje, że jest za co krytykować PiS i jego rząd. Jednak w jego ocenie histeria, jaką rozpętała „Gazeta Wyborcza” w tej sprawie jest większym problemem.

„Powiedziałbym: [ekipa rządząca – red.] łamie standardy, których łamać nie należy. Nie mówię, że wszystkie standardy powinny być przestrzegane. Ale są takie, które być powinny. Trzeba zadbać o to, aby minister, jeśli zostaje ministrem, miał najlepszą możliwość wypełnienia swojej misji” - mówi Bugaj Polsce The Times. Dodaje, że krytycznie ocenia np. nominację dla Zbigniewa Ziobro i Antoniego Macierewicza. „Oni mają gombrowiczowskie gęby” - tłumaczy ekonomista. W jego ocenie ci ministrowie nie mają szans na efektywne działanie.

„W tej krytyce nie chciałbym się przechylić, bo jak widzę, słyszę, czytam to, co się mówi krytycznego o rządzie PiS, to mi się robi niedobrze” - przyznaje Bugaj.

I cytuje artykuł z „Gazety Wyborczej”. „Pisze red. Stasiński: 'Obrazy z wczorajszego Sejmu to niczym kadry wyjęte z „Triumfu woli” Leni Riefenstahl z 1935 roku'. Czyli - jak obrazy zdominowanego przez hitlerowców parlamentu niemieckiego. I dalej: „Tym razem to triumf woli mocy Jarosława Kaczyńskiego…” - Kaczyński jest tu wprost porównany do Hitlera. I dalej pisze Stasiński: „…który z pomocą skandującej bojówki parlamentarnej obraca w perzynę państwo prawa, podział władz i cały dorobek europejskiej myśli liberalno-demokratycznej […] z wyjątkiem myśli faszystowskiej i bolszewickiej”. I na koniec taki dodatek: „Wydarzenia środowej nocy cofają nas w czasy Iwana Groźnego. W środę wyjrzał car Jarosław Groźny oraz wielogłowy Maluta Skuratow, herszt opryczniny. […] Czas smuty nadszedł” - cytuje i omawia prof. Bugaj. Fragment podsumowuje dosadnie. „No, na litość boską!” - mówi.

Odnosząc się do tego, co „GW” pisze o rządzie prof. Bugaj zaznacza, że jej polityka jest nieskuteczna. „Kiedy jestem bardzo wściekły na ten PiS, to czytam „Gazetę Wyborczą” i mi przechodzi” - zaznacza Bugaj.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook