Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Bugaj: Manifestacje nie pozostaną bez śladu

11.09.2013

"Protesty utkwią w głowach obywateli, ale także w głowach rządzących. Proszę zwrócić uwagę na niedawne przemówienie premiera na Śląsku, gdzie mówił o węglu – on mówił językiem, w którym wyraźnie widać wpływ manifestujących" - ocenia ekonomista.

"Związkowcy są w pewnego rodzaju klinczu - z jednej strony gdy są poprawni i merytoryczni, to ich właściwie nie ma, a z drugiej zaś, gdy robią to w spektakularny (choć w porównaniu z tym, co się dzieje na Zachodzie, to i tak niewielki) sposób, to wówczas krzyczy się na nich, że robią zadymy. Osobiście uważam, że to muszą być dwie nogi: ta dotycząca manifestacji, ale muszę również wzmocnić ten nurt merytoryczny, który zaczął się odradzać, ale ciągle jest kiepski" - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Ryszard Bugaj.

Ekonomista ocenia, jakie skutki dla społeczeństwa i rządzących mogą przynieść dzisiejsze protesty związków zawodowych w Warszawie. Zdaniem Bugaja nie może dziwić fakt, że coraz więcej Polaków wspiera protesty i manifestacje uderzające w rząd.

"Do ludzi coraz wyraźniej dociera fakt, że to co się dzieje w Polsce, jest skrajnie niesprawiedliwe. To znaczy – jest grupa mniejszościowa, beneficjentów systemu i duża rzesza wykluczonych, którzy znajdują się w kłopocie" - przekonuje ekonomista.

I puentuje, tłumacząc, że działania związkowców nie pozostaną bez echa:

"Protesty utkwią w głowach obywateli, ale także w głowach rządzących. Proszę zwrócić uwagę na niedawne przemówienie premiera na Śląsku, gdzie mówił o węglu – on mówił językiem, w którym wyraźnie widać wpływ manifestujących" - ocenia Bugaj.

Całość rozmowy na portalu wPolityce.pl. Polecamy!

svit

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

[Fot. PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook