Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydentura Komorowskiego do prześwietlenia

31.10.2012

Prezydent Bronisław Komorowski z niepokojem i bólem obserwował wtorkowe wydarzenia, które nastąpiły po publikacji "Rzeczpospolitej". - To jest rzecz, która powinna być przedmiotem refleksji nas wszystkich, i polityków, i dziennikarzy - a może nawet w takiej kolejności - dziennikarzy i polityków" - powiedział. O reakcję na wypowiedź Komorowskiego poprosiliśmy Jana Pospieszalskiego, znanego dziennikarza telewizyjnego.

Co sądzisz o wypowiedzi prezydenta Bronisława Komorowskiego o wywoływaniu wojny polsko-polskiej przez „nieodpowiedzialne media”?

Brzmi to co najmniej dziwnie w ustach człowieka, który o katastrofie smoleńskiej mówi, że jest arcyboleśnie prosta, który piętnował wszystkie próby zadawania pytań. A o filmie „Solidarni 2010” powiedział, że nie lubi, gdy zawłaszcza się tradycję Armii Krajowej. Chciał powiedzieć rezolutnie, a wyszło jak zwykle.

Co kieruje Komorowskim, że tak się prowokacyjnie zachowuje?

To faktycznie są prowokacje, np. sprawa z marszem 11 listopada. To są rzeczy staszliwe, jak ten pomnik sowietów w Ossowie, co za jego prezydentury powstał.

Warto zwrócić uwagę, że prezydent Komorowski alergicznie reaguje na pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej, jak i na pytania odnoszące się do tzw. afery marszałkowej (sprawa wydobycia tajnego Aneksu do Raportu z weryfikacji WSI, który był oferowany Komorowskiemu, marszałkowi Sejmu, przez byłych żołnierzy WSI - przyp. red.).

I tu i tam są przypadki dziwnych zgonów; samobójstwo popełnia np. Remigiusz Muś, a w aferze marszałkowej „zatańczył się na śmierć” główny świadek – Leszek Tobiasz. Ta prezydentura wymaga gruntownego prześwietlenia.

ROZM. Slaw

[FOTO: wikipedia]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook