Jedynie prawda jest ciekawa

Prezydent Warszawy nie ma się czym chwalić

07.11.2012

Radny PiS, Maciej Wąsik podsumowuje półmetek rządów w stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jego zdaniem wypada to blado.

Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz uprawia propagandę sukcesu. Jesteśmy zresztą do tego przyzwyczajeni. Jednak król jest nagi. Do tego, czym ona się chwali, czyli do inwestycji w komunikację miejską i w ogóle w komunikację, czyli w drogi, trzeba podejść bardzo krytycznie. Warto podkreślić jedną rzecz. Hanna Gronkiewicz-Waltz, zrealizowała może 5 procent obietnic złożonych w kampaniach  wyborczych obietnic. W Warszawie powinny być jeszcze dwa mosty, a II linią metra powinniśmy móc pojechać w 2012 roku.

Poza tym, nie jestem w stanie wskazać inwestycji w Warszawie, która nie byłaby opóźniona lub  nieprzepłacona. Widać więc dużą nieudolność w prowadzeniu inwestycji.

Warto też wrócić uwagę, że z zaplanowanych na zeszły rok 3 mld 600 milionów na inwestycje, pani Hanna Gronkiewicz-Waltz potrafiła wydać zaledwie 2 miliardy 100 milionów złotych, czyli ok. 60 procent budżetu inwestycyjnego. Kiedy Warszawą rządziło Prawo i Sprawiedliwość, te proporcje były dużo lepsze, chociaż oczywiście nominalnie pieniędzy było mniej, bo i mniejsze były dochody miasta. Teraz na przykład warszawskie dzielnice zostały ogołocone z inwestycji, teraz poziom pieniędzy, jaki dzielnice dostają na inwestycje jest mniejszy niż w 2006 roku.

 

Maciej Wąsik, warszawski radny PiS

[Fot. PAP]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook