Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent kurczowo trzyma się rosyjskiej wersji

06.02.2012

- W każdym innym kraju po wypowiedzeniu tak skandalicznych słów prezydent byłby skończony jako polityk i został natychmiast wezwany do dymisji. – komentuje wypowiedź Bronisława Komorowskiego Mieczysław Ziętek, ojciec kpt. Artura Ziętka, nawigatora na Tu-154M, który rozbił się na Siewiernym, w rozmowie „Naszym Dziennikiem”.

Prezydent Komorowski po zapoznaniu się z opinią biegłych krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych, wskazujących na istotną różnicę  w odczycie zapisów z czarnych skrzynek, oświadczył: "Wolałbym, żeby nic nie było podważane, nawet jedno słowo, jeden przecinek z raportu [komisji Jerzego Millera] bo społeczeństwo oczekuje jednoznaczności”.

- Skandal! Takie słowa w ustach głowy państwa polskiego to jest skandal i dramat. Zwłaszcza że odnoszą się do raportu na temat jednej z największych tragedii naszego Narodu. Tragedii, w której zginęło m.in. dwóch naszych prezydentów i całe dowództwo. I to na obcej ziemi, na której 70 lat temu została bestialsko wymordowana przez NKWD polska elita intelektualna i wojskowa. W każdym innym kraju po wypowiedzeniu tak skandalicznych słów prezydent byłby skończony jako polityk i został natychmiast wezwany do dymisji. Wypowiadając powyższe słowa, nie popełnił przecież kolejnej ze swoich licznych gaf, tylko z całą odpowiedzialnością wypowiedział się przeciw własnemu krajowi i rodakom. Niestety, społeczeństwo wybrało na swojego prezydenta człowieka, który występuje przeciw własnemu Narodowi; starając się przypodobać Kremlowi, stosuje jego totalitarne zagrania – mówi Mieczysław Ziętek.

- Stanowisko prezydenta wymaga od kandydata nie tylko wiedzy i ogłady, ale też miłości i szacunku do swojego kraju. Tymczasem w poczynaniach nie tylko prezydenta, ale i całego rządu, choćbym nie wiem, jak się starał, nie mogę doszukać się choćby odrobiny szacunku do kraju i obywateli. Ostatnie posunięcia naszych władz zdają się celowo prowadzić kraj ku przepaści.

Mieczysław Ziętek komentuje także wypowiedź prezydenta, w której stwierdził: jest "jedna pewność", a mianowicie, że "źródłem katastrofy smoleńskiej była próba lądowania w nieodpowiednich warunkach pogodowych, która nie powinna mieć miejsca", czego - jak dodał - "chyba nikt nie kwestionuje".

- Prezydent kurczowo trzyma się rosyjskiej wersji, udając, że nie ma ustaleń krakowskich naukowców, którzy ją podważyli we wszystkich niemal aspektach, że nie ma dowodów dostarczanych nam przez polskich i amerykańskich ekspertów oraz że nie ma mowy o kłamstwach i fałszerstwach, które nam się usilnie wmawia. Może wreszcie przyszła pora, żeby prezydent otworzył się na informacje inne niż tylko te płynące z Kremla.

Ojciec kpt. Artura Ziętka, odnosi się również do stwierdzenia prezydenta Komorowskiego, w którym  uważa on, że obecność głosu gen. Andrzeja Błasika na nagraniach jest dla całego raportu bez znaczenia. "Problem polega na tym, że jedni interpretują to tak, inni inaczej" - orzekł prezydent.

- Podobne wypowiedzi słyszeliśmy już kilka dni temu w ustach polityków zawsze chętnych do komentowania katastrofy na swój - rosyjski - sposób, jak chociażby Pawła Grasia, Stefana Niesiołowskiego czy Tomasza Nałęcza. – mówi Mieczysław Ziętek. - Wniosek nasuwa się taki, że wszyscy oni dostają te same instrukcje z góry w kwestii sposobu komentowania poszczególnych spraw. Ale swoją drogą, zastanawiam się, jak osoba, która kreuje się na politycznego intelektualistę, mającego niezaprzeczalne prawo moderowania debaty publicznej, może nie rozumieć podstawowych faktów i nie potrafić ich łączyć. (…) Powielanie tych bredni przez komisję Millera i kolejne fałszerstwa mające je zalegitymizować podpadają już pod zdradę stanu. O to samo powinna zostać oskarżona pani Ewa Kopacz.

Całość wywiadu w Naszym Dzienniku
PiKa, źródło: Nasz Dziennik
[fot. PAP / EPA]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook