Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent gwarantem złych rządów Donalda Tuska

31.12.2012

Mijający rok niestety obfitował w wiele decyzji rządu Donalda Tuska, które pogorszyły sytuację ekonomiczną Polaków. Miliony polskich rodzin odczuwają to w swoim codziennym życiu, w swoich domowych budżetach - pisze na blogu Marcin Mastalerek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jedną z najważniejszych zmian niekorzystnych dla Polaków było wydłużenie wieku emerytalnego. Tę zmianę rząd przeprowadził w ekspresowym tempie, lekceważąc głosy setek tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod wnioskiem o referendum w tej sprawie. Wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat w sposób szczególnie drakoński dotknie kobiety, bo oznacza to dla nich obowiązek pracy aż o siedem lat dłużej niż obecnie.

Działania rządu w obszarze służby zdrowia pogłębiają chaos i pogarszają sytuację pacjentów. Minister zdrowia nie ma pomysłu na zlikwidowanie wielomiesięcznych kolejek do lekarzy specjalistów i poprawę sytuacji zadłużonych szpitali. Potrafi jedynie siać większy zamęt nieodpowiedzialnymi decyzjami dotyczącymi listy leków refundowanych.

Rząd nie ma pomysłu na zwalczanie rosnącego bezrobocia, które dotyka już ponad dwa milionów Polaków. Szczególnie dotkliwe jest wśród ludzi młodych do 34 roku życia, którzy stanowią połowę bezrobotnych. Kolejne dwa miliony w poszukiwaniu pracy musiało wyjechać z Polski. Jedynie co potrafi robić rząd to skutecznie łupić Polaków podnosząc podatek VAT czy stawiać na każdym roku kolejne fotoradary.

W ostatnich dniach rząd i wspierająca go koalicja przeforsowały ustawę pozwalająca na wprowadzenie do polski żywności modyfikowanej genetycznie (GMO). Przykładów szkodliwych działań rządu Donalda Tuska można mnożyć.

To wszystko jest efektem działań koalicji PO-PSL i Donalda Tuska jako szefa rządu. Nie można jednak zapominać, że osobą, która te wszystkie decyzje w ciemno akceptuje i w stu procentach wspiera jest prezydent Bronisław Komorowski. Zarówno wydłużenie wieku emerytalnego, podniesienie podatku VAT, pozwolenie na wprowadzenie GMO odbyło się za pełną zgodą Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Komorowski jest istotnym elementem pozwalającym na wprowadzanie przez rząd premiera Tuska decyzji niekorzystnych dla milionów Polaków. Jest wręcz gwarantem forsowania tych niekorzystnych zmian. Zamiast stawać w obronie interesów milionów Polaków staje zawsze po stronie jednej opcji politycznej i jej partyjnych interesów. Jest prezydentem Platformy. Nie jest prezydentem wszystkich Polaków. Gdyby nim był, to zawetowałby chociażby ustawę emerytalną. Jest prezydentem jednej opcji politycznej. Przez wiele lat Bronisław Komorowski był członkiem PO, wiceprzewodniczącym tej partii i to determinuje jego dzisiejsze decyzje. Będąc prezydentem nie potrafi, a nawet nie chce wznieść się na niezależność i samodzielność. Bronisław Komorowski jest gwarantem złych rządów Donalda Tuska.

Z jednej strony Bronisław Komorowski wykazuje bierność w sytuacjach w których powinien być aktywny i samodzielny i podejmować odważne decyzje dla dobra obywateli poprzez wetowanie złych rządowych ustaw. Z drugiej strony potrafi wykazywać aktywność i wybiegać wręcz przed rządową orkiestrę wtedy, kiedy ściga się z nią w pomysłach, które nie służą społeczeństwu. To nie kto inny, tylko Bronisław Komorowski firmował swoim nazwiskiem ustawę ograniczającą prawa obywateli do zgromadzeń.

Na prezydenta, który jest prezydentem jednej partii, dla którego interesy tej partii są ważniejsze od interesów milionów Polaków co roku Polacy płacą 180 milionów złotych. Za bycie prezydentem Platformy i za pilnowanie żyrandola to naprawdę ogromna kwota.

Marcin Mastalerek
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook