Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent gwarantem złych rządów Donalda Tuska

31.12.2012

Mijający rok niestety obfitował w wiele decyzji rządu Donalda Tuska, które pogorszyły sytuację ekonomiczną Polaków. Miliony polskich rodzin odczuwają to w swoim codziennym życiu, w swoich domowych budżetach - pisze na blogu Marcin Mastalerek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jedną z najważniejszych zmian niekorzystnych dla Polaków było wydłużenie wieku emerytalnego. Tę zmianę rząd przeprowadził w ekspresowym tempie, lekceważąc głosy setek tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod wnioskiem o referendum w tej sprawie. Wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat w sposób szczególnie drakoński dotknie kobiety, bo oznacza to dla nich obowiązek pracy aż o siedem lat dłużej niż obecnie.

Działania rządu w obszarze służby zdrowia pogłębiają chaos i pogarszają sytuację pacjentów. Minister zdrowia nie ma pomysłu na zlikwidowanie wielomiesięcznych kolejek do lekarzy specjalistów i poprawę sytuacji zadłużonych szpitali. Potrafi jedynie siać większy zamęt nieodpowiedzialnymi decyzjami dotyczącymi listy leków refundowanych.

Rząd nie ma pomysłu na zwalczanie rosnącego bezrobocia, które dotyka już ponad dwa milionów Polaków. Szczególnie dotkliwe jest wśród ludzi młodych do 34 roku życia, którzy stanowią połowę bezrobotnych. Kolejne dwa miliony w poszukiwaniu pracy musiało wyjechać z Polski. Jedynie co potrafi robić rząd to skutecznie łupić Polaków podnosząc podatek VAT czy stawiać na każdym roku kolejne fotoradary.

W ostatnich dniach rząd i wspierająca go koalicja przeforsowały ustawę pozwalająca na wprowadzenie do polski żywności modyfikowanej genetycznie (GMO). Przykładów szkodliwych działań rządu Donalda Tuska można mnożyć.

To wszystko jest efektem działań koalicji PO-PSL i Donalda Tuska jako szefa rządu. Nie można jednak zapominać, że osobą, która te wszystkie decyzje w ciemno akceptuje i w stu procentach wspiera jest prezydent Bronisław Komorowski. Zarówno wydłużenie wieku emerytalnego, podniesienie podatku VAT, pozwolenie na wprowadzenie GMO odbyło się za pełną zgodą Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Komorowski jest istotnym elementem pozwalającym na wprowadzanie przez rząd premiera Tuska decyzji niekorzystnych dla milionów Polaków. Jest wręcz gwarantem forsowania tych niekorzystnych zmian. Zamiast stawać w obronie interesów milionów Polaków staje zawsze po stronie jednej opcji politycznej i jej partyjnych interesów. Jest prezydentem Platformy. Nie jest prezydentem wszystkich Polaków. Gdyby nim był, to zawetowałby chociażby ustawę emerytalną. Jest prezydentem jednej opcji politycznej. Przez wiele lat Bronisław Komorowski był członkiem PO, wiceprzewodniczącym tej partii i to determinuje jego dzisiejsze decyzje. Będąc prezydentem nie potrafi, a nawet nie chce wznieść się na niezależność i samodzielność. Bronisław Komorowski jest gwarantem złych rządów Donalda Tuska.

Z jednej strony Bronisław Komorowski wykazuje bierność w sytuacjach w których powinien być aktywny i samodzielny i podejmować odważne decyzje dla dobra obywateli poprzez wetowanie złych rządowych ustaw. Z drugiej strony potrafi wykazywać aktywność i wybiegać wręcz przed rządową orkiestrę wtedy, kiedy ściga się z nią w pomysłach, które nie służą społeczeństwu. To nie kto inny, tylko Bronisław Komorowski firmował swoim nazwiskiem ustawę ograniczającą prawa obywateli do zgromadzeń.

Na prezydenta, który jest prezydentem jednej partii, dla którego interesy tej partii są ważniejsze od interesów milionów Polaków co roku Polacy płacą 180 milionów złotych. Za bycie prezydentem Platformy i za pilnowanie żyrandola to naprawdę ogromna kwota.

Marcin Mastalerek
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook