Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent: Gen. „Gryfie”, dziękujemy za Twoją służbę

25.01.2017

- Jesteśmy tutaj, by dziękować za Twoją (…) służbę dla Rzeczypospolitej, by dziękować za Twoje świadectwo, które nam dawałeś i które nam zostawiłeś. Świadectwo niezachwianej wiary i patriotyzmu - mówił prezydent Andrzej Duda.

- Wszyscy wiedzieliśmy, że kiedyś przyjedzie ten dzień, taka jest kolej losu człowieka, ale jesteśmy tu i zobacz „Gryfie” nie płaczemy! Stoimy wyprostowani, dumni, że dane było nam znać Ciebie, że możemy tu być, by się modlić, by dziękować, za Twoje długie i piękne życie - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości pogrzebowych gen. Brochwicz-Lewińskiego, ps. „Gryf” na warszawskich Powązkach.

- Jesteśmy tutaj, by dziękować za Twoją (…) służbę dla Rzeczypospolitej, by dziękować za Twoje świadectwo, które nam dawałeś i które nam zostawiłeś. Świadectwo niezachwianej wiary i patriotyzmu. Jakże wymownie w uszach wszystkich, którzy znali koleje Twojego życia brzmiała dzisiaj ta pieśń: „Niech Cię przygarnie Chrystus Uwielbiony, On wezwał Ciebie do Królestwa Światła, niech na spotkanie w progach Ojca domu, po Ciebie wyjdzie litościwa Matka”. Ten Chrystus Miłosierny i Uwielbiony, którego nosiłeś na sercu, przez większość swojego życia, ten obrazek, który dała Ci mama, gdy ruszałeś na front w 1939 roku. Ten Jezus, o którym zawsze otwarcie mówiłeś, że był Twoją ostoją i że wiele razy w cudowny sposób Cię ocalił. Dzisiaj Jemu dziękujemy, że służyłeś wiernie Rzeczypospolitej i że dane było nam spotkać się z Tobą, słuchać Ciebie, patrzeć na wzór Polaka patrioty, żołnierzy niezachwianego, niezłomnego, a jednocześnie ciepłego, dobrego, absolutnie niezachwianego w przekonaniu o konieczności służbie Ojczyźnie, w przekonaniu, że warto dla Niej poświęcić życie, że jest najważniejsza, że wrogom i zdrajcom wybaczyć nie można nigdy, ale przede wszystkim, jak mówiłeś: bądźcie zawsze gotowi, pilnujcie Polski! - mówił prezydent.

- Zapewniam nasz wielki Panie Generale, że wszyscy będziemy pamiętali te słowa po kres naszych dni, że uczynimy wszystko, aby tak jak Ty stałeś całe życie przy Ojczyźnie, też będziemy stali na straży Ojczyzny, na straży jej bezpieczeństwa, wolności, niepodległości, suwerenności, tego wszystkiego za co byłeś gotów oddać życie i za co życie oddawali Twoi towarzysze broni, wśród obok, których tutaj na cmentarzu obrońców Ojczyzny, obrońców 1939 roku, Twoich przyjaciół powstańców warszawskich zostaniesz - podkreślił Andrzej Duda.

- Przede wszystkim zostaniesz z nami. Dziękujemy Ci „Gryfie” z całego serca, że byłeś, jesteś i będziesz wzorem dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla młodego pokolenia, że poświęciłeś tyle lat na dawanie świadectwa, na kształtowanie ich świadomości, kształtowanie więzi z Ojczyzną i obowiązków wobec Niej. „Gryfie” żegnamy Cię dzisiaj, wielkiego żołnierza Rzeczypospolitej. Śpij Żołnierzu, a w tym grobie niech Ci się Polska przyśni i bądź z nami. Czuwaj nad nami, wspieraj nas, będąc blisko tronu Pana Jezusa Miłosiernego, któremu służyłeś, który był z Tobą i z którym Ty teraz jesteś. „Gryfie” dziękujemy za Twoje wielkie bohaterskie i piękne życie - dziękował prezydent. 

- Cześć i chwała bohaterom! - zakończył.

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

wPolityce.pl/ems

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook