Jedynie prawda jest ciekawa

Prezydent Duda: Oderwijmy się od sporów

10.11.2016

"Dziś koncentruję się na tym, co sobie założyłem. Także w kwestii zasypywania podziałów" - mówi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie z "Polską The Times". Przyznaje, że widoczne w Polsce podziały polityczne i społeczne są niepokojące.

"Bardzo mnie to niepokoi. Tym bardziej że widać tylko dążenie do eskalacji tych podziałów" - mówi Andrzej Duda, dodając że ich podgrzewanie leży w interesie opozycji.

"Dziś koncentruję się na tym, co sobie założyłem. Także w kwestii zasypywania podziałów" - dodaje.

"Może naiwnie, ale jednak wierzę, że z czasem te wszystkie konflikty, o których rozmawiamy, uda się przynajmniej w pewnej mierze załagodzić. Wiem, że nie zapanują nagle powszechna zgoda i miłość, ale chciałbym, żebyśmy wszyscy podchodzili spokojniej do pewnych spraw. Dla mnie są takie symbole wspólnoty, jak choćby właśnie święto 11 listopada" - podkreśla.

"Apeluję raz jeszcze: oderwijmy się trochę od tych sporów. Marzy mi się, żeby na stulecie niepodległości, za dwa lata, udało nam się jednak pójść razem i uczcić tę wielką rocznicę" - apeluje prezydent. 

Andrzej Duda ma także propozycję na 11 listopada. "Proponuję, aby wszyscy poszli ze mną na patriotyczne śpiewanki, tak jak to się dawno, dawno temu działo w Polsce. Nie mam tak idealistycznego podejścia, żeby w tym roku organizować własny marsz" - mówi prezydent Duda w rozmowie z "PTT".

frost / Polska The Times
[Fot. prezydent.pl]CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook