Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydenckie autostrady, których nie ma

02.01.2014

1. Nie wiem kto przygotowuje prezydentowi Komorowskiemu wystąpienia ale to Noworoczne było kompletnym niewypałem i to z kilku powodów.Doradcy od PR-u chcieli, by było jak najbardziej optymistycznie więc wylewa się on z każdego zdania tyle tylko, że przynajmniej w 3 kwestiach, nie ma żadnego oparcia w rzeczywistości.

2. Prezydent mówi, że w roku 2013 odwiedził około 100 miejscowości dużych i małych i w każdej z nich z rozmów z mieszkańcami, miało wynikać, że wierzą oni w szybki rozwój naszego kraju i swoją w nim bezpieczną przyszłość.

Tyle tylko, że z badań opinii publicznej od wielu miesięcy wynika, iż blisko 70% Polaków uważa, że sytuacja w kraju idzie w złym kierunku, a ponad 60% ludzi młodych uważa, że może zrealizować swoje zamierzenia tylko wyjeżdżając za granicę.

3. Później prezydent Komorowski mówi o 2 bardzo ważnych źródłach naszej nadziei; rodzinie i efektywnie wykorzystywanych środkach unijnych.

Jego zdaniem mamy w Polsce szeroki front działań na rzecz rodziny (przy czym jako jedyne działanie wymienia kartę dużych rodzin wprowadzoną zresztą tylko przez nieliczne gminy w Polsce), choć jako żywo trudno taki front dostrzec.

Poza wydłużeniem do 1 roku urlopów macierzyńskich, rząd Tuska przez 6 lat, podejmował raczej działania antyrodzinne czego najbardziej spektakularnym przykładem było podniesienie stawek VAT z 7 na 23% na ubranka i obuwie dziecięce.

Zresztą potwierdzeniem tej antyrodzinnej polityki tego rządu, jest sytuacja demograficzna. W 2013 roku po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej, będzie o 40 tysięcy więcej zgonów niż urodzeń (urodzeń będzie zaledwie 380 tysięcy zgonów około 420 tysięcy).

4. O efektywności wykorzystania środków europejskich prezydent Komorowski mówi wspierając się przykładami budowy autostrad i przedstawia propozycję nadania tej z Zachodu na Wschód nazwy Autostrady Wolności, a tej z Północy na Południe Autostrady Solidarności.

Tyle tylko, że Komorowski mówi o tych autostradach, tak jak gdyby były one wybudowane, natomiast wystarczy popatrzeć na aktualną mapę prezentowaną na stronie GDDKiA, żeby zorientować się, że nastąpi to nieprędko, a autostrada A-2 do wschodniej granicy naszego kraju, być może nigdy nie powstanie.

Podobnie jest z autostradą A-1 z Północy na Południe, brakuje jeszcze kilku jej odcinków, a blisko 200 kilometrowy pomiędzy Piotrkowem, a Katowicami, jest dopiero w przygotowaniu.

5. Co więcej zaproponowane przez prezydenta Komorowskiego nazwy tych autostrad: Wolności i Solidarności, chyba nie najlepiej będą się kojarzyć zarówno wykonawcom, a szczególnie podwykonawcom wielu odcinków tych inwestycji.

Wiele firm zarówno głównych wykonawców, a szczególnie podwykonawców, nie tylko nie zarobiło, realizując te inwestycje ale często dużo straciło, ich firmy zostały doprowadzone wręcz do bankructwa.

Wielu małych i średnich przedsiębiorców budowlanych w nich uczestniczyło pozyskując dodatkowy sprzęt budowlany w drodze leasingu albo w oparciu o kredyty pod zastaw swoich domów i mieszkań.

Nie uzyskując płatności za wykonaną pracę, teraz nie mają już tych firm ani leasingowanego majątku, a komornicy zajmują ich domy i mieszkania. Rzeczywiście ci ludzie są coraz bardziej „wolni” ale od całego swojego dorobku życiowego.

Państwo polskie nie chce być z nimi także „solidarne”. Mimo wielokrotnych prób sejmowej opozycji aby zmianami w prawie, zagwarantować płatności wszystkim firmom, które nie ze swej winy nie otrzymały wynagrodzeń za zrealizowane roboty budowlane przy inwestycjach drogowych, rządząca większość Platformy i PSL-u regularnie je odrzucała.

Prezydent Komorowski chce więc nazywać autostrady, których nie ma i prędko nie będzie, co więcej proponuje nazwy, które tych, którzy przy ich budowie, stracili wszystko, mogą tylko rozsierdzić.

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. Kancelaria Prezydenta]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook