Jedynie prawda jest ciekawa


Prezes PiS: Tusk podjął wojnę z Lechem Kaczyńskim

21.04.2012

- Śmierć prezydenta była wynikiem tej gry. (...) Dziś Tusk będzie łgał, bo od tego, czy prawda wyjdzie na jaw, zależy jego życie i wolność - mówił Jarosław Kaczyński na antenie RMF FM.

- Chcę poinformować, że mamy dokument z 27 stycznia 2010 roku, w którym wiceminister Kremer jest informowany o projekcie wyjazdu prezydenta Kaczyńskiego na uroczystości w Katyniu - powiedział prezes PiS w odpowiedzi na oświadczenie premiera, że Lech Kaczyński nigdy nie zgłaszał chęci wspólnej wizyty w Katyniu.

- Rząd o tym doskonale wiedział, można było jechać razem. To Tusk tego nie chciał - podkreślił.

- Tusk podjął wojnę z Lechem Kaczyńskim. Śmierć prezydenta była wynikiem tej gry. (...) Dziś Tusk będzie łgał, bo od tego, czy prawda wyjdzie na jaw, zależy jego życie i wolność - dodaje szef PiS.

Pytany o to, komu mogło zależeć na śmierci Lecha Kaczyńskiego, szef PiS odpowiada: - Kiedy byłem premierem, czytałem liczne depesze o tym, jak skutecznie działa prezydent Lech Kaczyński. (…) „Polski ogon macha europejskim psem” - tak pisali. Wielu się to nie podobało.

Gość Przesłuchania w RMF FM mówi też o konflikcie PiS-PO. - Wyciągałem rękę, w odpowiedzi dostawałem kopniaki. Oni zaszkodzili Polsce tak jak w czasach wolnej Polski nikt inny nie zaszkodził - podkreśla.

- Ja żadnej wojny nie przewiduję, przewiduję twarde dochodzenie do prawdy - mówi o komentarzach nt. wypowiedzi Antoniego Macierewicza.

- To RMF FM straszy ludzi, pytając o to. Mówienie o wojnie się zdarza, Rostowski też zapowiadał, że swoje dzieci wyśle do Stanów Zjednoczonych, albo że ktoś, kogo zna, wysyła… - dodaje.

- Nie grozi nam wojna, grozi nam degradacja i sytuacja kolonialna - podkreśla Jarosław Kaczyński.

- Grozi nam sytuacja jak w koloniach. Jeśli będziemy się zgadzać na wszystko, będziemy kolonią. Będziemy kolonią wszystkich, będziemy eksploatowani przez wielu, bo będą wiedzieli, że tu miękko się wchodzi, a na pochyłą wierzbę każda koza skacze - dodaje.

 

PiKa, rmf24.pl

[fot. PAP / Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook