Jedynie prawda jest ciekawa


Prezes Ciechana: PO mnie oszukała

29.09.2015

„Nie boję się przyznawać do tego, że jestem Polakiem i kocham moją ojczyznę”.

„PO ponosi odpowiedzialność za obecny stan państwa. Jestem jednym z tych ludzi, którzy zostali oszukani przez Platformę. Jestem całkowicie zawiedziony tą formacją” – mówił w TV Republika Marek Jakubiak, przedsiębiorca, właściciel browarów regionalnych, a obecnie kandydat formacji Pawła Kukiza do Sejmu.

„Uważam, że rząd zareagował za późno i prowadzi nijaką politykę historyczną” – stwierdził Jakubiak pytany o to, czy polski rząd odpowiednio zareagował na słowa rosyjskiego ambasadora o tym, że Polska ponosi odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej.

„Marzę o tym, by Polska sama o sobie mówiła. Na filmy promujące polską historię nie ma pieniędzy, a są na te, które zohydzają obraz Polski. Nie mamy własnego przekazu” – podkreślał. Zdaniem Jakubiaka ambasador Rosji powtórzył tezy rosyjskiej polityki historycznej wprost z encyklopedii wydanej w ZSRR w latach 70.

Marek Jakubiak podkreślał także, że dokleja się mu różne przypinki z tego powodu, że mówi, co myśli. „Nie boję się przyznawać do tego, że jestem Polakiem i kocham moją ojczyznę” – podkreślał.

Dopytywany o stosunek do Ukrainy, stwierdził, że „najpierw musimy załatwić swoje sprawy, poukładać to między sobą, a potem mówić o jakiejkolwiek przyjaźni”. „Prezydent Ukrainy w Polskim parlamencie nie powinien używać słów polskich biskupów do niemieckich, ale powinien mówić 'wybaczcie nam'” – mówił Jakubiak, odwołując się do ludobójstwa na Wołyniu. „Bądźmy przyjaznymi krajami, jak najbardziej, ale rozliczmy przeszłość. Nie może być tak, że tylko Polacy będą winni” – podkreślał.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook