Jedynie prawda jest ciekawa


Prezes Ciechana: PO mnie oszukała

29.09.2015

„Nie boję się przyznawać do tego, że jestem Polakiem i kocham moją ojczyznę”.

„PO ponosi odpowiedzialność za obecny stan państwa. Jestem jednym z tych ludzi, którzy zostali oszukani przez Platformę. Jestem całkowicie zawiedziony tą formacją” – mówił w TV Republika Marek Jakubiak, przedsiębiorca, właściciel browarów regionalnych, a obecnie kandydat formacji Pawła Kukiza do Sejmu.

„Uważam, że rząd zareagował za późno i prowadzi nijaką politykę historyczną” – stwierdził Jakubiak pytany o to, czy polski rząd odpowiednio zareagował na słowa rosyjskiego ambasadora o tym, że Polska ponosi odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej.

„Marzę o tym, by Polska sama o sobie mówiła. Na filmy promujące polską historię nie ma pieniędzy, a są na te, które zohydzają obraz Polski. Nie mamy własnego przekazu” – podkreślał. Zdaniem Jakubiaka ambasador Rosji powtórzył tezy rosyjskiej polityki historycznej wprost z encyklopedii wydanej w ZSRR w latach 70.

Marek Jakubiak podkreślał także, że dokleja się mu różne przypinki z tego powodu, że mówi, co myśli. „Nie boję się przyznawać do tego, że jestem Polakiem i kocham moją ojczyznę” – podkreślał.

Dopytywany o stosunek do Ukrainy, stwierdził, że „najpierw musimy załatwić swoje sprawy, poukładać to między sobą, a potem mówić o jakiejkolwiek przyjaźni”. „Prezydent Ukrainy w Polskim parlamencie nie powinien używać słów polskich biskupów do niemieckich, ale powinien mówić 'wybaczcie nam'” – mówił Jakubiak, odwołując się do ludobójstwa na Wołyniu. „Bądźmy przyjaznymi krajami, jak najbardziej, ale rozliczmy przeszłość. Nie może być tak, że tylko Polacy będą winni” – podkreślał.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook