Jedynie prawda jest ciekawa


"Premier z cygarem zachowuje się jak nuworysz, człowiek nieokrzesany"

06.04.2014

Nie podoba mi się premier z cygarem. Ani premierówna, która ekscytuje się butami za 2 tys. zł w kraju o tak wysokim bezrobociu. To obyczaje nuworyszy, ludzi nieokrzesanych - mówi w rozmowie z tygodnikiem "wSieci" dr Marek Kochan, specjalista od wizerunku.

wSieci: Zgłębia pan grzech pychy w ramach trwającego właśnie w Warszawie festiwalu „Gorzkie żale”. Mam więc zagadkę. Który z polityków mógł tak ostrzegać: „Arogancja, buta, pycha – to grzechy dla polityków śmiertelne”?

Dr Marek Kochan: Ludwik Dorn?

Nie. Sam premier Donald Tusk.

A, tak, to pewnie cytat z 2006 lub 2007 r.

Bynajmniej. Te słowa padły w czerwcu ubiegłego roku podczas kampanii na prezydenta Elbląga.

Naprawdę?! Myślałem, że na tym etapie już takich sądów nie wygłasza.

Skąd to zdziwienie?

Przytoczone przez panią poglądy premier Tusk może i miał rzeczywiście, ale w opo- zycji i na początku swoich rządów. Kiedy już na dobre znalazł się u władzy, zmienił swoje podejście. Pamiętam przejażdżki Tuska jako lidera opozycji tanimi samochodami pod Sejm pod hasłami taniego państwa. Kilka lat później, gdy został premierem, na spotkanie ze związkowcami pojechał już BMW 7.

Tusk dziś jest pyszny?

W wielu krajach politycy jeżdżą o wiele tańszymi autami, co więcej – samochodów służbowych używają naprawdę do celów służbowych. Inaczej niż u nas, gdzie flota aut służbowych rozrosła się niesamowicie. Inny przykład? Francuscy politycy wypoczywają zawsze we francuskich Alpach. A premier Tusk? Czy jest aż tak genialnym narciarzem, że nie może szusować w polskich Tatrach? Co takiego popycha go do zagranicznych wojaży? Nie mówiąc już o tym, że niespecjalnie podoba mi się premier z cygarem. Ani premierówna, która ekscytuje się butami za 2 tys. zł. w kraju o tak wysokim bezrobociu. To obyczaje nuworyszy, ludzi nieokrzesanych.

Cała rozmowa Anny Wojciechowskiej w najnowszym tygodniku "wSieci", od poniedziałku w kioskach. Można kupić także w formie e-wydania. Polecamy!

CZYTAJ TAKŻE: Miłość silniejsza niż śmierć. O historii śp. Marii i Lecha Kaczyńskich w najnowszym "wSieci". Już w poniedziałek!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook