Jedynie prawda jest ciekawa


Premier Szydło we wSieci: "Najgorsze już za nami"

02.02.2016

Najgorsze za nami. Zrobimy co obiecaliśmy bez względu na siłę ataku i moc grillowania. Szantażom nie ulegnę. Wprowadzimy zmiany niezbędne Polsce, jesteśmy odporni i pełni determinacji - Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prezes Rady Ministrów Beatą Szydło.

Już na wstępie rozmowy bracia Karnowscy pytają o pierwsze trzy miesiące jej rządu.

Zazwyczaj premierów pyta się z takiej okazji, co zrobili w okresie tego spokoju, ale tu spokoju nie było. Panią trzeba raczej zapytać: czy lawina zrzucanych kamieni słabnie, czy narasta? -– pytają Karnowscy.

Słabnie. Najgorsze już za nami. I jeśli wystąpię z okazji 100 dni rządu, to mój komunikat będzie prosty: zrobimy, co obiecaliśmy, damy radę bez względu na siłę ataku na nas. Szantażom nie ulegnę ja, nie ulegnie mój rząd ani nasza partia. Bez względu na to, jak opozycja będzie nam przeszkadzać, nieważne, czy w kraju, czy za granicą, nie złamią nas. Wytrwamy i wprowadzimy zmiany niezbędne Polsce -– zapowiada Beata Szydło.

Prezes Rady Ministrów ocenia ponadto siłę ataku na obecny rząd.

Zdawałam sobie sprawę, że różne grupy interesów, tracące nienależne przywileje, będą się broniły za pomocą wszelkich możliwych środków. Jednak faktycznie, skala i siła tego ataku są zdecydowanie ponad miarę. Ale jest też druga strona medalu. Wielu ludziom — nie tylko w Polsce, lecz i w Europie — niesiemy nadzieję na normalną politykę, w której centrum nie jest polityczna poprawność krępująca nawet swobodną dyskusję, ale obywatel i jego problemy. Widziałam to także w czasie niedawnej debaty w Parlamencie Europejskim. Głos Polski był słuchany, nawet przez przeciwników, z uwagą.

Karnowscy pytają również premier Szydło o nowego lidera PO. Czy Grzegorz Schetyna jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej to groźny przeciwnik?

Mało mnie to zajmuje, ale skoro panowie pytają… Chyba nie ma wielkiej charyzmy, ale jest dobrym rzemieślnikiem politycznym. Mam nadzieję, że nie będzie szedł drogą radykalizacji języka i agresji, bo to nie pomoże ani Platformie, ani dla Polski nie będzie dobre. Ja jestem gotowa współpracować dla kraju ze wszystkimi, a do opozycji mam przede wszystkim prośbę, by nam nie przeszkadzali.

Pierwszych sto dni rządu, ocena debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim, relacje z prezydentem Dudą - cały wywiad z premier Beatą Szydło w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 1 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook