Jedynie prawda jest ciekawa


"Premier" Górski idzie na wojnę!

18.04.2014

- Gdyby na Krymie się nie skończyło? — pyta Robert Mazurek. - To broniłbym mojego kraju w lesie jako partyzant. Siedzielibyśmy gdzieś i walczyli z Ruskimi — wyznaje na łamach tygodnika „wSieci” lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Górski.

- To nie jest kpina, tylko gorzka świadomość, że gdyby doszło do wojny, to i ty, i ja byśmy się  z Ruskimi napieprzali, chociaż niewiele umiemy – mówi kabareciarz w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Twierdzi, iż mocno wierzy w to, że „większość ludzi ma silną tożsamość patriotyczną i gdyby przyszło co do czego” to będą w stanie walczyć o Polskę. Pytany przez Roberta Mazurka o postawę patriotyczną swoich rówieśników, Robert Górski twierdzi:

Mam poczucie, że nasze pokolenie po prostu nie miało okazji się sprawdzić. Byliśmy zbyt młodzi, by tłuc się z komuną w stanie wojennym, ale w chwili zagrożenia byśmy się bili.

Pytany, czy trudno się „o takich sprawach rozmawia” - Górski wyjaśnia:

- Trudno uniknąć patosu, a on dla mnie, satyryka, jest nie do zniesienia i dlatego chętniej uciekam w kpinę. Kiedy się nadużywa patosu, to łatwo się ośmieszyć. (…) Lepiej się wygłupiać, niż wymądrzać, bo wymądrzając się, łatwo się wygłupić.

Cała rozmowa z Robertem Górskim, liderem Kabaretu Moralnego Niepokoju, „obłąkańczym patriotą, który chciałby się cały oflagować” - w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 14 kwietnia br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły TUTAJ.

Greg
[fot. wSieci.pl]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Facebooku!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook