Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prawica Rzeczypospolitej: Wzywamy rząd do odrzucenia systemu kwotowego

18.09.2015

„Proponowany system jest elementem całkowicie nieodpowiedzialnej polityki, której ostatecznym horyzontem jest – zapowiedziana niedawno przez przewodniczącego Komisji Europejskiej – legalizacja nielegalnej imigracji” – podkreśla w oświadczeniu Prawica Rzeczypospolitej dotyczącym kryzysu imigracyjnego – przed posiedzeniem Rady Europejskiej.

1. Przed zbliżającym się posiedzeniem Rady Europejskiej Prawica Rzeczypospolitej wzywa rząd do odrzucenia kwotowego systemu rozsyłania imigrantów po państwach Europy. Proponowany system jest elementem całkowicie nieodpowiedzialnej polityki, której ostatecznym horyzontem jest – zapowiedziana niedawno przez przewodniczącego Komisji Europejskiej – legalizacja nielegalnej imigracji.
2. W szczególności apelujemy do rządu o solidarne wsparcie każdego sprzeciwu wobec systemu kwotowego wychodzącego od naszych partnerów środkowoeuropejskich. Nie do przyjęcia byłaby sytuacja, w której władze Rzeczypospolitej przyłączyłyby się (choćby przez dystans i bierność w debacie) do presji na państwa, z którymi mamy zbieżne poglądy i interesy.
3. Przypominamy nasze stanowisko, przedstawione przez przewodniczącego Prawicy Rzeczypospolitej na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP 14 maja br., w którym wzywaliśmy rząd do podjęcia pilnych kontaktów z oficjalnymi organizacjami charytatywnymi Kościołów Wschodnich i rozpoczęcia we współpracy z nimi relokacji uchodźców chrześcijańskich uciekających przed prześladowaniami w Syrii i Iraku. Przypominamy również, że chodzi o strukturalny wieloletni dramat, który doprowadził w ciągu ostatnich piętnastu lat do niemal zupełnego zaniku półtoramilionowej społeczności syriackich chrześcijan w Iraku.
4. Wzywamy rząd ponownie do niezwłocznego uruchomienia tej polityki i zawiadomienia o tym zarówno władz, jak i państw Unii Europejskiej. Pomoc, o której mowa, mogłaby również objąć inne społeczności zwracające się o ratunek do Polski, a pozbawione zewnętrznej pomocy i nie mogące liczyć na solidarność państw i narodów sąsiednich, jak na przykład jazydowie.
5. Stanowisko to – formułowane w kontekście kryzysu bliskowschodniej imigracji – jest jedynie uzupełnieniem oczywistego obowiązku pomocy dla Polaków uciekających z terenów objętych działaniami wojennymi na wschodniej Ukrainie. Wzywamy szczególnie rząd do pojęcia apeli Polaków z Mariupola, a więc z terenu oddzielającego terytoria kontrolowane przez rosyjskich separatystów od okupowanego przez Rosję Krymu. O tych działaniach należy również zawiadamiać władze i państwa Unii Europejskiej, które mają obowiązek uznawać je za część polskiej polityki solidarności.

(-) Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński, sekretarz generalny Prawicy Rzeczypospolitej

[Fot. PAP/EPA]Słowa kluczowe:

UE

,

imigracja

Warto poczytać

 1. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 2. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 3. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 4. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 5. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 6. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 7. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 8. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook