Jedynie prawda jest ciekawa


Prawica Rzeczypospolitej: Wzywamy rząd do odrzucenia systemu kwotowego

18.09.2015

„Proponowany system jest elementem całkowicie nieodpowiedzialnej polityki, której ostatecznym horyzontem jest – zapowiedziana niedawno przez przewodniczącego Komisji Europejskiej – legalizacja nielegalnej imigracji” – podkreśla w oświadczeniu Prawica Rzeczypospolitej dotyczącym kryzysu imigracyjnego – przed posiedzeniem Rady Europejskiej.

1. Przed zbliżającym się posiedzeniem Rady Europejskiej Prawica Rzeczypospolitej wzywa rząd do odrzucenia kwotowego systemu rozsyłania imigrantów po państwach Europy. Proponowany system jest elementem całkowicie nieodpowiedzialnej polityki, której ostatecznym horyzontem jest – zapowiedziana niedawno przez przewodniczącego Komisji Europejskiej – legalizacja nielegalnej imigracji.
2. W szczególności apelujemy do rządu o solidarne wsparcie każdego sprzeciwu wobec systemu kwotowego wychodzącego od naszych partnerów środkowoeuropejskich. Nie do przyjęcia byłaby sytuacja, w której władze Rzeczypospolitej przyłączyłyby się (choćby przez dystans i bierność w debacie) do presji na państwa, z którymi mamy zbieżne poglądy i interesy.
3. Przypominamy nasze stanowisko, przedstawione przez przewodniczącego Prawicy Rzeczypospolitej na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP 14 maja br., w którym wzywaliśmy rząd do podjęcia pilnych kontaktów z oficjalnymi organizacjami charytatywnymi Kościołów Wschodnich i rozpoczęcia we współpracy z nimi relokacji uchodźców chrześcijańskich uciekających przed prześladowaniami w Syrii i Iraku. Przypominamy również, że chodzi o strukturalny wieloletni dramat, który doprowadził w ciągu ostatnich piętnastu lat do niemal zupełnego zaniku półtoramilionowej społeczności syriackich chrześcijan w Iraku.
4. Wzywamy rząd ponownie do niezwłocznego uruchomienia tej polityki i zawiadomienia o tym zarówno władz, jak i państw Unii Europejskiej. Pomoc, o której mowa, mogłaby również objąć inne społeczności zwracające się o ratunek do Polski, a pozbawione zewnętrznej pomocy i nie mogące liczyć na solidarność państw i narodów sąsiednich, jak na przykład jazydowie.
5. Stanowisko to – formułowane w kontekście kryzysu bliskowschodniej imigracji – jest jedynie uzupełnieniem oczywistego obowiązku pomocy dla Polaków uciekających z terenów objętych działaniami wojennymi na wschodniej Ukrainie. Wzywamy szczególnie rząd do pojęcia apeli Polaków z Mariupola, a więc z terenu oddzielającego terytoria kontrolowane przez rosyjskich separatystów od okupowanego przez Rosję Krymu. O tych działaniach należy również zawiadamiać władze i państwa Unii Europejskiej, które mają obowiązek uznawać je za część polskiej polityki solidarności.

(-) Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński, sekretarz generalny Prawicy Rzeczypospolitej

[Fot. PAP/EPA]Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook