Jedynie prawda jest ciekawa


Prawica Rzeczypospolitej: Wzywamy rząd do odrzucenia systemu kwotowego

18.09.2015

„Proponowany system jest elementem całkowicie nieodpowiedzialnej polityki, której ostatecznym horyzontem jest – zapowiedziana niedawno przez przewodniczącego Komisji Europejskiej – legalizacja nielegalnej imigracji” – podkreśla w oświadczeniu Prawica Rzeczypospolitej dotyczącym kryzysu imigracyjnego – przed posiedzeniem Rady Europejskiej.

1. Przed zbliżającym się posiedzeniem Rady Europejskiej Prawica Rzeczypospolitej wzywa rząd do odrzucenia kwotowego systemu rozsyłania imigrantów po państwach Europy. Proponowany system jest elementem całkowicie nieodpowiedzialnej polityki, której ostatecznym horyzontem jest – zapowiedziana niedawno przez przewodniczącego Komisji Europejskiej – legalizacja nielegalnej imigracji.
2. W szczególności apelujemy do rządu o solidarne wsparcie każdego sprzeciwu wobec systemu kwotowego wychodzącego od naszych partnerów środkowoeuropejskich. Nie do przyjęcia byłaby sytuacja, w której władze Rzeczypospolitej przyłączyłyby się (choćby przez dystans i bierność w debacie) do presji na państwa, z którymi mamy zbieżne poglądy i interesy.
3. Przypominamy nasze stanowisko, przedstawione przez przewodniczącego Prawicy Rzeczypospolitej na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP 14 maja br., w którym wzywaliśmy rząd do podjęcia pilnych kontaktów z oficjalnymi organizacjami charytatywnymi Kościołów Wschodnich i rozpoczęcia we współpracy z nimi relokacji uchodźców chrześcijańskich uciekających przed prześladowaniami w Syrii i Iraku. Przypominamy również, że chodzi o strukturalny wieloletni dramat, który doprowadził w ciągu ostatnich piętnastu lat do niemal zupełnego zaniku półtoramilionowej społeczności syriackich chrześcijan w Iraku.
4. Wzywamy rząd ponownie do niezwłocznego uruchomienia tej polityki i zawiadomienia o tym zarówno władz, jak i państw Unii Europejskiej. Pomoc, o której mowa, mogłaby również objąć inne społeczności zwracające się o ratunek do Polski, a pozbawione zewnętrznej pomocy i nie mogące liczyć na solidarność państw i narodów sąsiednich, jak na przykład jazydowie.
5. Stanowisko to – formułowane w kontekście kryzysu bliskowschodniej imigracji – jest jedynie uzupełnieniem oczywistego obowiązku pomocy dla Polaków uciekających z terenów objętych działaniami wojennymi na wschodniej Ukrainie. Wzywamy szczególnie rząd do pojęcia apeli Polaków z Mariupola, a więc z terenu oddzielającego terytoria kontrolowane przez rosyjskich separatystów od okupowanego przez Rosję Krymu. O tych działaniach należy również zawiadamiać władze i państwa Unii Europejskiej, które mają obowiązek uznawać je za część polskiej polityki solidarności.

(-) Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński, sekretarz generalny Prawicy Rzeczypospolitej

[Fot. PAP/EPA]Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook