Jedynie prawda jest ciekawa

Prawdziwy hit lata! Wyborcza apeluje o głos Kościoła w obronie funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa

03.08.2017

Gen. Marian Janicki, który kierował BOR w latach 2007-2013, do tej pory otrzymywał około 10 tys. zł emerytury. Teraz świadczenie jego oraz wielu innych byłych mundurowych zostało ponownie ustalone na mocy ustawy dezubekizacyjnej – tak zaczyna się kolejny artykuł GW, w której gazeta walczy z dezubekizacją.

O sprawie pisaliśmy szerzej wczoraj, przypominając kilka aktów walki środowiska GW w obronie byłych funkcjonariuszy, czyt.:

Wyborcza przeciwna dezubekizacji. Walczą o swoich ostatnich wiernych czytelników?

Kolejny dzień i znów tekst w tej samej sprawie. Tym razem w artykule cytowany jest były szef BOR-u, gen. Janicki, który mówi: – (…) to absurd, bo BOR nigdy nie prowadziło działań operacyjno-rozpoznawczych. Zdaniem dziennikarzy GW, Janicki – (...) Wskazuje absurdy ustawy, jak ten, że wystarczy nawet jeden dzień służby przed 1 sierpnia 1990 roku (sam pracował od 1988 r.) i podkreśla, że przydałby się głos Kościoła w tej sprawie – czytamy w Gazecie.

Jak to możliwe, że środowisko walczące od lat o rozdział Kościoła od państwa nagle apeluje o coś zgoła odmiennego? Absurd tej sytuacji bardzo szybko wyłapali internauci, m. in. popularna w prawicowej blogosferze Irena Szafrańska.

Pełna zgoda! Nic lepszego od Wyborczej apelującej o głos Kościoła w obronie funkcjonariuszy służby przeczytać nie sposób.

ac/gw/twitter

fot. za gw

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook