Jedynie prawda jest ciekawa


Prawda odpowiedzią na film National Geographic

25.01.2013

Na 2 dni przed oficjalną premierą filmu National Geographic "Śmierć prezydenta", spytaliśmy Antoniego Macierewicza, przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Katastrofy Tu-154 M w Smoleńsku o przyczyny dla których szanowane w świecie wydawnictwo wyprodukowała tak kontrowersyjny film na ten temat.

Ja tego filmu jeszcze nie widziałem, dlatego trudno mi wypowiadać się merytorycznie na jego temat. Mogę natomiast skomentować to, co powiedzieli o filmie sami jego autorzy. Otóż oni przyznali, że jest to filmowa wersja raportu pani Anodiny i pana Millera. W związku z tym zastanawiam się tylko ile rządy pana Tuska i Putina w tej sprawie zrobiły.

Na pewno ściągnięto autorów i producentów na tajną konferencję, która odbyła się 3 dni temu i na którą zaproszono wyłącznie prorządowe media, nie zapraszając żadnej niezależnej prasy, bez względu czy to laickiej czy katolickiej. To dosyć niebywały sposób prezentowania swoich wyników, żeby dopuścić tylko tych, którzy chwalą. To już stawia ten film w takiej pozycji tuby propagandowej rządów Tuska i Putina. Ale merytorycznie będę mógł się odnieść jak ten materiał zobaczę. Czytałem raport MAK-u i raport Millera, zobaczę więc też ich wersję ekranizowaną.

Nie uważam, żeby to było kontrowersyjne dzieło - to jest po prostu dzieło propagandowe - propaganda jest pewnym działem aktywności rządowej i każdy rząd ma prawo do propagowania swojego stanowiska. Rządy pana Tuska i pana Putina propagują więc kłamliwą wersję, która osłania ich odpowiedzialność w sprawie tragedii smoleńskiej.

Dlaczego w takie przedsięwzięcie angażuje się taka firma jak National Geographic trzeba będzie ustalić w rozmowie między rządem Tuska, Putina i National Geographic.

Rząd pana Donalda Tuska zaaprobował ten punkt widzenia oddając śledztwo w ręce Rosjan, a następnie oddając wszystko w ręce pani Anodiny i w żaden sposób nie polemizując, nie próbując prostować kłamstw pani Anodiny, a wręcz przeciwnie - naciskając na Millera, żeby powielił kłamstwa Anodiny.

Upowszechnienie tej kłamliwej wersji na arenie międzynarodowej było w interesie rządu pana Donalda Tuska. Jedyną odpowiedzią na to jest prawda. Jedyną drogą na to jest przedstawianie obiektywnych, spokojnych, transparentnych badań naukowców - w taki sposób, jaki dzisiaj został dokonany na międzynarodowej prezentacji filmu pani Anity Gargas "Anatomia Upadku". Film, który został w dużej mierze zrobiony w oparciu o materiały Zespołu Parlamentarnego. Było olbrzymie zainteresowanie, było kilkudziesięciu korespondentów z całego świata.

Dlatego myślę, że upowszechnianie prawdy jest jedynym skutecznym przeciwdziałaniem dla kłamstwa - tak było w latach 80-tych wobec kłamstwa komunistycznego, tak dzisiaj jest wobec kłamstwa smoleńskiego propagowanego przez rząd pana Donalda Tuska i rząd pana Putina. Ważnym elementem upowszechniania prawdy na ten temat są bezpośrednie debaty i możliwość konfrontacji poglądów ekspertów i doradców pana Donalda Tuska oraz niezależnych naukowców, badaczy i ekspertów, w tym Zespołu Parlamentarnego. Taka najbliższa debata ma się odbyć na jednym z uniwersytetów warszawskich 5 lutego o godz. 10.00 Liczymy na to, że eksperci pana Donalda Tuska nabiorą wiary we własne argumenty, że stawią się i że przedstawią swoje racje w starciu z ekspertami, profesorami, naukowcami niezależnymi. To ważny element dochodzenia do prawdy.

not. zrk
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook