Jedynie prawda jest ciekawa


Pozwolili zbyt długo grillować prezesa

10.10.2011

„PO nie będzie mogła zwalać winy na PiSowskiego prezydenta czy na inne instytucje, które były nie w jej władaniu.”

Kampania Prawa i Sprawiedliwości była dobra, ale posypała się w ostatnim tygodniu – uważa Cezary Gmyz. W rozmowie z portalem Stefczyk.info dziennikarz zauważył, że wybory zakończyły się dla PiS „wyraźną klęską”.

„Partia musi przeanalizować błędy, które legły u podstaw tej porażki. Sztabowcy PiSu pozwolili grillować lidera przez kilka dni. Nie potrafiono sobie poradzić z atakiem, po świetnym występie prezesa PiS w programie Tomasza Lisa. Ten występ dawał nadzieje nawet na wyborczy remis” – mówi portalowi Gmyz. Publicysta zaznacza, że „błędy widoczne w działaniach sztabu PiS musiały przełożyć się na wyniki partii”.

Cezary Gmyz zaznacza, że w obecnej kadencji jedna partia polityczna w pełni przejmie władzę w Polsce. „Platforma wkrótce zdobędzie wpływ na resztę instytucji państwa, którymi zarządzają ludzie o światopoglądzie bardziej konserwatywnym. To wbrew pozorom sytuacja dość zdrowa, gdy jedno ugrupowanie ma pełnie władzy. PO jest w pełni odpowiedzialna za to co się dzieje. Nie będzie mogła zwalać winy na PiSowskiego prezydenta czy na inne organy, które były nie w jej władaniu” – tłumaczy dziennikarz.

„Moim zdaniem obecnie należy przemyśleć rolę Jarosława Kaczyńskiego w partii. To już kolejna porażka partii za jego kierownictwa” – dodaje Gmyz. Rozmówca portalu zaznacza, że należy sobie obecnie zadać pytanie, czy konserwatyści są jeszcze w stanie wygrywać wybory.

saż

[Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook