Jedynie prawda jest ciekawa


„Powiem Wam, dlaczego premier jest zdrajcą”

08.06.2014

W najnowszym numerze "wSieci" wyjątkowy manifest dumnej, młodej Polki - Marysi Sokołowskiej!

Nowe wydanie tygodnika „wSieci”

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: Marysia Sokołowska, licealistka, która rzuciła wyzwanie Tuskowi - wyjątkowy manifest młodej, dumnej Polki; Jacek Kurski ujawnia, dlaczego odchodzi z polityki; Piotr Zaremba i Tomasz Łysiak o książce dekady – „Dziejach Polski” prof. Andrzeja Nowaka; Janusz Szewczak o tym, czego boją się elity w Brukseli, Berlinie i Warszawie.

W wydaniu również coś dla kibiców — przed piłkarskimi mistrzostwami świata: faworyci, gwiazdy i najbogatsi piłkarze na mundialu. "To pokolenie czuje się zdradzone, ale nie zamierza być pokoleniem straconym. 17-letnia licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego uznała, że trzeba wreszcie przestać siedzieć cicho. Jej słowa o zdradzie premiera Donalda Tuska były jak cios w splot słoneczny władzy. Były też zapowiedzią, że nadchodzą roczniki odważnych młodych ludzi, którzy nie zamierzają się godzić na Polskę, jaką im urządzono" – zauważa Dorota Łosiewicz. Tygodnik „wSieci”, publikuje wyjątkowy manifest młodej, dumnej Polki, licealistki, która rzuciła wyzwanie Tuskowi.

Anna Wojciechowska rozmawia z kolei z Jackiem Kurskim, który ujawnia, dlaczego odchodzi z polityki. "Tak, powinienem na jakiś czas zniknąć. To wywiad pożegnalny. Najbliższy czas chcę spędzić na tym, co polityka mi ukradła przede wszystkim" – mówi Jacek Kurski, który po przegranych wyborach do europarlamentu postanowił wziąć urlop od polityki.

Piotr Zaremba i Tomasz Łysiak debatują o książce „Dzieje Polski” prof. Andrzeja Nowaka. "Wiedziałem, że to będzie ważna książka. Lub raczej cykl, bo opowieścią o dziejach Polski do roku 1202 prof. Andrzej Nowak otworzył projekt opisania całej naszej historii. Na dobrą sprawę podtytuł „Skąd nasz ród” będzie pasował do każdego kolejnego tomu" – pisze Piotr Zaremba. Autor podkreśla: "Dzięki prof. Nowakowi wiemy, dlaczego dobrze być Polakiem. Dowiedzieć się tego to naprawdę kusząca perspektywa."

Ekonomista Janusz Szewczak analizuje, dlaczego obecna Unia Europejska daleka jest od ideałów wspólnoty widzianej oczami jej założycieli. "Unia traci wiarygodność w przyspieszonym tempie, narastają rozczarowanie i złość, zwłaszcza ludzi młodych i tych wykluczonych finansowo czy społecznie. Zbyt wielu zdaje już sobie sprawę, że ta obecna UE nie ma prawie nic wspólnego ze szczytnymi ideałami swych założycieli" – zauważa ekonomista.

W dodatku specjalnym komentator sportowy Cezary Kowalski pisze o faworytach, gwiazdach i najbogatszych piłkarzach na mundialu. W artykule „Obudzić Leo” komentator Polsatu Sport zauważa: "W zespołach narodowych nie ma już czasu na długie zgrupowania, testy, ćwiczenia czy zwykłe trenowanie. Piłkarze przyjeżdżają „na kadrę” dwa dni przed meczem i natychmiast po nim wracają do swoich miejsc pracy. Zespołów nie są w stanie zbudować nawet te nieco dłuższe zgrupowania przed samymi mistrzostwami."

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 9 czerwca, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety  i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook