Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Powązki nie dla zdrajców

07.11.2015

Siemoniak wyciągnął właściwe wnioski z niedawnej przeszłości - pisze Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Jestem pełen uznania dla ministra obrony narodowej i zarazem wicepremiera Tomasza Siemoniaka, że bardzo szybko i jednoznacznie zdecydował, iż zmarły we czwartek generał Czesław Kiszczak nie zostanie pochowany w podlegającej MON części Wojskowych Powązek, a pogrzeb odbędzie się bez asysty honorowej i bez udziału przedstawicieli resortu.

Siemoniak wyciągnął właściwe wnioski z niedawnej przeszłości, kiedy to kilka pochówków peerelowskich dygnitarzy na narodowej nekropolii (z gen. Wojciechem Jaruzelskim na czele) wywołało ogromny sprzeciw wielu środowisk patriotycznych, polityków prawicy oraz dziennikarzy i publicystów. Argumentowali oni, że w takim miejscu winni spoczywać jedynie ludzie zasłużeni dla Polski, w tym bohaterowie walk o jej niepodległość, a nie ich prześladowcy.

Warszawskie Powązki to nie tylko cmentarz, ale także miejsce będące świadectwem majestatu Rzeczypospolitej. Najwyższy już czas, aby zamknąć je dla zdrajców polskiej racji stanu, bo trudno jest skutecznie uprawiać politykę historyczną, jeżeli obok siebie będą tam nadal spoczywać działający z polecenia obcego mocarstwa kaci narodu polskiego oraz ich ofiary.

Jerzy Bukowski

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook