Jedynie prawda jest ciekawa


Powązki nie dla zdrajców

07.11.2015

Siemoniak wyciągnął właściwe wnioski z niedawnej przeszłości - pisze Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Jestem pełen uznania dla ministra obrony narodowej i zarazem wicepremiera Tomasza Siemoniaka, że bardzo szybko i jednoznacznie zdecydował, iż zmarły we czwartek generał Czesław Kiszczak nie zostanie pochowany w podlegającej MON części Wojskowych Powązek, a pogrzeb odbędzie się bez asysty honorowej i bez udziału przedstawicieli resortu.

Siemoniak wyciągnął właściwe wnioski z niedawnej przeszłości, kiedy to kilka pochówków peerelowskich dygnitarzy na narodowej nekropolii (z gen. Wojciechem Jaruzelskim na czele) wywołało ogromny sprzeciw wielu środowisk patriotycznych, polityków prawicy oraz dziennikarzy i publicystów. Argumentowali oni, że w takim miejscu winni spoczywać jedynie ludzie zasłużeni dla Polski, w tym bohaterowie walk o jej niepodległość, a nie ich prześladowcy.

Warszawskie Powązki to nie tylko cmentarz, ale także miejsce będące świadectwem majestatu Rzeczypospolitej. Najwyższy już czas, aby zamknąć je dla zdrajców polskiej racji stanu, bo trudno jest skutecznie uprawiać politykę historyczną, jeżeli obok siebie będą tam nadal spoczywać działający z polecenia obcego mocarstwa kaci narodu polskiego oraz ich ofiary.

Jerzy Bukowski

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook