Jedynie prawda jest ciekawa


Potocki we "wSieci": Transfer z bambusowej chaty

12.11.2016

Dziennikarz "wSieci" o imigranckich awanturach we Włoszech.

Andrzej Rafał Potocki w swoim cotygodniowym felietonie na łamach tygodnia „wSieci” pisze o problemie z imigrantami z Afryki, który rozwiązać próbują włodarze włoskiej Wenecji.

„W Wenecji imigranci wpadli w szał. Zaczęło się od hotelu, w którym mieszkała jedna z grup. Po zdemolowaniu recepcji w ośrodku dla uchodźców towarzystwo z Afryki przeniosło się na ulice, na których zaczęło wrzeszczeć i blokować ruch. Jak podają media, protest miał skalę masową, gdyż w zamieszkach wzięli udział przedstawiciele kilku narodowości pochodzących z plemion Ghany, Mali, Nigerii, Senegalu i Somalii. Reprezentacja środkowej Afryki protestowała z powodu 'fatalnych' warunków, w jakich przyszło jej mieszkać w obozie dla imigrantów” - pisze Andrzej Rafal Potocki.

W odpowiedzi na protesty imigrantów, włoskie władze zdecydowały się przenieść przybyszy z Afryki do hoteli pięciogwiazdkowych.

„Ale ten nieoczekiwany transfer z bambusowej chaty do krainy luksusu nie zaspokoił protestujących. Teraz z kolei zaczęli domagać się markowych ubrań, bo te z charytatywnych zbiórek mieszkańców 'miasta zakochanych' nie spełniają ich wymogów jakości” - czytamy.

Póki co imigranci są spokojni, jeżeli jednak nie zostaną spełnione ich żądania, mogę znów zacząć robić problemy.

„Włodarze miasta w obawie przed nieuchronnie zbliżającą się demolką pięciogwiazdkowych hoteli i ulicznymi burdami zastanawiają się, jakie auta podstawić pod imigranckie kwatery, by nie zadrażniać sytuacji. W grę wchodzą co najmniej bentleye lub porsche. A co panie i panowie — żyje się!” - pisze Potocki.

Cały felieton Andrzeja Rafała Potockiego do przeczytania na łamach tygodnika „wSieci”.

Fot. [PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook