Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Postawa prof. Chazana świadectwem dla wszystkich lekarzy

30.07.2014

"To świadectwo niezłomnego trwania przy prawdzie i słuszności, których profesor nie pozwolił sobie odebrać."

Skąd ta radość i czego dotyczy? - pyta w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Michał Baran, członek zarządu fundacji „Jeden z nas”. W tej sposób odnosi się do przedstawiania przez niektóre media faktu, że w Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano pierwszej aborcji. „Czy tego, że najlepszy szpital położniczy w Warszawie, wyróżniający się troską o każdego pacjenta, najniższą śmiertelnością okołoporodową oraz wciąż rosnącą liczbą przyjmowanych porodów, znów powróci do szeregu przeciętnych? - zastanawia się.

Baran opowiada, że ruchy pro-life z całej Europy wspierały prof. Chazana podczas nagonki. „W kwestiach obrony życia od lat z nadzieją spogląda się na Polskę jako na Ojczyznę Jana Pawła II, kraj, który jako pierwszy zdołał demokratycznie zwiększyć poziom ochrony życia nienarodzonych (...). Tym bardziej więc postawa naszych władz była dla wielu ludzi na świecie olbrzymim szokiem” - zauważa. Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia One Of Us wystosowała poparcie dla profesora Chazana, które podpisali obecni prezydencji Federacji – do niedawna chadeccy eurodeputowani. 

Fundator fundacji „Jeden z nas” stwierdza także, że kulisy odwołania prof. Chazana to szereg prawnych nieprawidłowości: „W tej konkretnej sytuacji, gdy o łamanych zasadach i procedurach napisać można potężny elaborat (odsyłam do raportów na stronie Ordo Iuris), pani prezydent powinna ocenić samą siebie druzgocąco. Szczerze polecam jednak pani prezydent do samooceny kryteria moralne” - mówi. Jego zdaniem Deklaracja wiary jest niewygodna dla środowisk lewicowych i feministycznych, gdyż świadomość, że dobro jest silniejsze od zła jest dla nich trudna do zniesienia. „Tymczasem jak trafnie zauważył bł. ks. Jerzy Popiełuszko, przemoc jest oznaką słabości, a nie siły.”

Michał Baran podkreśla, że postawa prof. Chazana zasługuje na niezwykły szacunek, także fakt, że lekarz nie poddaje się i złożył odwołanie do sądu pracy: „Odbieram to jako świadectwo niezłomnego trwania przy prawdzie i słuszności, których profesor nie tylko nie pozwolił sobie odebrać, ale też robi wszystko, co możliwe, aby ta prawda mogła zatryumfować.”

mc,naszdziennik.pl
[fot. sxc.hu]
Słowa kluczowe:

aborcja

,

obrońcy życia

,

szpital

Warto poczytać

 1. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 2. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 3. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 4. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 5. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 6. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

 7. wsiecipiesiewicz1910 19.10.2016

  „wSieci”: Kulisy procesu Piesiewicza

  „Już sama sentencja wyroku przyprawia karnistów o ból głowy”.

 8. EurocopterEC-725CougarMkII 19.10.2016

  Pawłowicz: Państwo musi się kierować swoim interesem

  Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl o sprawie Caracali.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook