Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Postawa prof. Chazana świadectwem dla wszystkich lekarzy

30.07.2014

"To świadectwo niezłomnego trwania przy prawdzie i słuszności, których profesor nie pozwolił sobie odebrać."

Skąd ta radość i czego dotyczy? - pyta w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Michał Baran, członek zarządu fundacji „Jeden z nas”. W tej sposób odnosi się do przedstawiania przez niektóre media faktu, że w Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano pierwszej aborcji. „Czy tego, że najlepszy szpital położniczy w Warszawie, wyróżniający się troską o każdego pacjenta, najniższą śmiertelnością okołoporodową oraz wciąż rosnącą liczbą przyjmowanych porodów, znów powróci do szeregu przeciętnych? - zastanawia się.

Baran opowiada, że ruchy pro-life z całej Europy wspierały prof. Chazana podczas nagonki. „W kwestiach obrony życia od lat z nadzieją spogląda się na Polskę jako na Ojczyznę Jana Pawła II, kraj, który jako pierwszy zdołał demokratycznie zwiększyć poziom ochrony życia nienarodzonych (...). Tym bardziej więc postawa naszych władz była dla wielu ludzi na świecie olbrzymim szokiem” - zauważa. Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia One Of Us wystosowała poparcie dla profesora Chazana, które podpisali obecni prezydencji Federacji – do niedawna chadeccy eurodeputowani. 

Fundator fundacji „Jeden z nas” stwierdza także, że kulisy odwołania prof. Chazana to szereg prawnych nieprawidłowości: „W tej konkretnej sytuacji, gdy o łamanych zasadach i procedurach napisać można potężny elaborat (odsyłam do raportów na stronie Ordo Iuris), pani prezydent powinna ocenić samą siebie druzgocąco. Szczerze polecam jednak pani prezydent do samooceny kryteria moralne” - mówi. Jego zdaniem Deklaracja wiary jest niewygodna dla środowisk lewicowych i feministycznych, gdyż świadomość, że dobro jest silniejsze od zła jest dla nich trudna do zniesienia. „Tymczasem jak trafnie zauważył bł. ks. Jerzy Popiełuszko, przemoc jest oznaką słabości, a nie siły.”

Michał Baran podkreśla, że postawa prof. Chazana zasługuje na niezwykły szacunek, także fakt, że lekarz nie poddaje się i złożył odwołanie do sądu pracy: „Odbieram to jako świadectwo niezłomnego trwania przy prawdzie i słuszności, których profesor nie tylko nie pozwolił sobie odebrać, ale też robi wszystko, co możliwe, aby ta prawda mogła zatryumfować.”

mc,naszdziennik.pl
[fot. sxc.hu]
Słowa kluczowe:

aborcja

,

obrońcy życia

,

szpital

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook