Jedynie prawda jest ciekawa


Postawa prof. Chazana świadectwem dla wszystkich lekarzy

30.07.2014

"To świadectwo niezłomnego trwania przy prawdzie i słuszności, których profesor nie pozwolił sobie odebrać."

Skąd ta radość i czego dotyczy? - pyta w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Michał Baran, członek zarządu fundacji „Jeden z nas”. W tej sposób odnosi się do przedstawiania przez niektóre media faktu, że w Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano pierwszej aborcji. „Czy tego, że najlepszy szpital położniczy w Warszawie, wyróżniający się troską o każdego pacjenta, najniższą śmiertelnością okołoporodową oraz wciąż rosnącą liczbą przyjmowanych porodów, znów powróci do szeregu przeciętnych? - zastanawia się.

Baran opowiada, że ruchy pro-life z całej Europy wspierały prof. Chazana podczas nagonki. „W kwestiach obrony życia od lat z nadzieją spogląda się na Polskę jako na Ojczyznę Jana Pawła II, kraj, który jako pierwszy zdołał demokratycznie zwiększyć poziom ochrony życia nienarodzonych (...). Tym bardziej więc postawa naszych władz była dla wielu ludzi na świecie olbrzymim szokiem” - zauważa. Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia One Of Us wystosowała poparcie dla profesora Chazana, które podpisali obecni prezydencji Federacji – do niedawna chadeccy eurodeputowani. 

Fundator fundacji „Jeden z nas” stwierdza także, że kulisy odwołania prof. Chazana to szereg prawnych nieprawidłowości: „W tej konkretnej sytuacji, gdy o łamanych zasadach i procedurach napisać można potężny elaborat (odsyłam do raportów na stronie Ordo Iuris), pani prezydent powinna ocenić samą siebie druzgocąco. Szczerze polecam jednak pani prezydent do samooceny kryteria moralne” - mówi. Jego zdaniem Deklaracja wiary jest niewygodna dla środowisk lewicowych i feministycznych, gdyż świadomość, że dobro jest silniejsze od zła jest dla nich trudna do zniesienia. „Tymczasem jak trafnie zauważył bł. ks. Jerzy Popiełuszko, przemoc jest oznaką słabości, a nie siły.”

Michał Baran podkreśla, że postawa prof. Chazana zasługuje na niezwykły szacunek, także fakt, że lekarz nie poddaje się i złożył odwołanie do sądu pracy: „Odbieram to jako świadectwo niezłomnego trwania przy prawdzie i słuszności, których profesor nie tylko nie pozwolił sobie odebrać, ale też robi wszystko, co możliwe, aby ta prawda mogła zatryumfować.”

mc,naszdziennik.pl
[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook