Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Wypowiedzieć konwencję!

05.02.2016

Przykładem przywracania normalności powinno być natychmiastowe wypowiedzenie przez Polskę tzw. przemocowej Konwencji Rady Europy Pisze na swoim blogu Jan Pospieszalski.

Jak podkreśla „celem jej nie jest zapobieganie przemocy, lecz przebudowa społeczna realizowana przez walkę z rodziną, tradycją i chrześcijańską kulturą."

Publicysta przypomina, że świetle przepisów prawa międzynarodowego istnieje normalny, trzymiesięczny tryb, aby ten ideologiczny, niezgodny z zapisami polskiej konstytucji dokument, wypowiedzieć.

Jak podkreśla – w krajach które ratyfikowały konwencję – przemoc nastąpiło wzmożenie przemocy wobec kobiet. „Szwecja, która jest sygnatariuszem konwencji, notuje stały wzrost przypadków agresji wobec kobiet. Dzieje się to za sprawą muzułmańskich najeźdźców, których sparaliżowane lewicową ideologią elity wpuszczają ochoczo do kraju” - pisze Pospieszalski.

„Konwencję przyjęto w polskim sejmie dokładnie rok temu i trzeba mieć nadzieję, że jeszcze nie poczyniono żadnych kosztownych, organizacyjnych działań i inwestycji (do czego zobowiązywała nas ratyfikacja) przebudowujących polskie instytucje. Póki czas, trzeba się szybko z tego wycofać. Można zapobiec stratom, zapobiec marnotrawstwu pieniędzy, zatrzymać demolowanie prawa. I to wszystko bez kosztów”– zauważa publicysta.

ansa/niezalezna.pl

[fot. wPolityce]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook