Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Trzy przykłady dobrej zmiany

02.11.2016

„Frontalna krytyka, wbrew oczekiwaniom opozycji, nie przekłada się na spadek notowań rządu, bo spora grupa wyborców konfrontuje nienawistny przekaz z realiami” – podkreśla Jan Pospieszalski w swoim felietonie na łamach „Gazety Polskiej”.

„Rok po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości pojawiają się podsumowania pierwszych 12 miesięcy nowych rządów. Pierwsze daje się zauważyć niesłabnące poparcie dla PiS i premier Beaty Szydło. Dzieje się to mimo stałego ostrzału ze strony sejmowej opozycji, demonstracji KOD, czarnych protestów, nieprzychylnych gestów europejskich urzędników, a przede wszystkim mimo totalnej wojny, jaką dobrej zmianie wypowiedziały komercyjne media i popierające poprzednią władzę elity III RP” – zaznacza publicysta.

„Frontalna krytyka, wbrew oczekiwaniom opozycji, nie przekłada się na spadek notowań rządu, bo spora grupa wyborców konfrontuje nienawistny przekaz z realiami. A właśnie dzięki programowi 500+ wiele rodzin odczuwa poprawę sytuacji” – dodaje. 

Jan Pospieszalski przyznaje jednak, że nie wystarczy to do utrzymania poparcia w dłuższej perspektywie, ponieważ ludzie łatwo przyzwyczają się do poprawy bytu i po jakimś czasie uznają to za normę. Z tego powodu ludzie potrzebują konkretów.

Publicysta podkreśla, że konieczne jest, by do świadomości publicznej przebijało się więcej konkretów, które świadczą o dobrej zmianie. W swoim felietonie wskazuje na trzy, które jak na razie nie przebiły się na czołówki serwisów informacyjnych.

1. „Do Polski przywożono cysternami ogromne ilości oleju napędowego, który trafiał na rynek bez podatku VAT. Cierpiał na tym budżet, traciły koncerny paliwowe. Handlując uczciwie, zmagały się z konkurencją ze strony oszustów, a ci, ni płacąc podatku, prowadzili sprzedaż po zaniżonych cenach” – przypomina Pospieszalski i dodaje: „Wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów pakietu paliwowego uszczelniło procedury importu paliw i pozwoliło na zwiększenie ściągalności VAT”. Jak podkreśla, „z tytułu wprowadzenia pakietu paliwowego i poprawy ściągalności VAT dodatkowo wpłynęło do budżetu 10,6 mld zł”.

2. Jako drugi przykład Jan Pospieszalski wskazuje konkretne efekty programu Mieszkanie +. „W Jarocinie ogłoszony będzie w tym tygodniu przetarg na wykonanie osiedla mieszkań pod wynajem. Prace budowlane ruszą przed zimą. (…) Docelowo tylko w tym mieście zostanie wybudowane 500 mieszkań w systemie „pod klucz” o metrażach o. 55 m2” – podkreśla Pospieszalski, dodając że koszt wynajmu wyceniono na 10 zł brutto za m2.

3. Trzecim przykładem przywołanym przez Jana Pospieszalskiego są zwiększone nakłady na kulturę o 200 mln zł. „Tę informację dedykuję wszystkim komentatorom, którzy na widok wicepremiera Piotra Glińskiego, bez względu na to, czy znajdują się w kościele czy na mszy żałobnej za śp. Andrzeja Wajdę, czy na koncercie w Filharmonii, zaczynają buczeć, tupać, zachowując się jak smarkateria” – kwituje publicysta.

Frost / Gazeta Polska


Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook