Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Trzy przykłady dobrej zmiany

02.11.2016

„Frontalna krytyka, wbrew oczekiwaniom opozycji, nie przekłada się na spadek notowań rządu, bo spora grupa wyborców konfrontuje nienawistny przekaz z realiami” – podkreśla Jan Pospieszalski w swoim felietonie na łamach „Gazety Polskiej”.

„Rok po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości pojawiają się podsumowania pierwszych 12 miesięcy nowych rządów. Pierwsze daje się zauważyć niesłabnące poparcie dla PiS i premier Beaty Szydło. Dzieje się to mimo stałego ostrzału ze strony sejmowej opozycji, demonstracji KOD, czarnych protestów, nieprzychylnych gestów europejskich urzędników, a przede wszystkim mimo totalnej wojny, jaką dobrej zmianie wypowiedziały komercyjne media i popierające poprzednią władzę elity III RP” – zaznacza publicysta.

„Frontalna krytyka, wbrew oczekiwaniom opozycji, nie przekłada się na spadek notowań rządu, bo spora grupa wyborców konfrontuje nienawistny przekaz z realiami. A właśnie dzięki programowi 500+ wiele rodzin odczuwa poprawę sytuacji” – dodaje. 

Jan Pospieszalski przyznaje jednak, że nie wystarczy to do utrzymania poparcia w dłuższej perspektywie, ponieważ ludzie łatwo przyzwyczają się do poprawy bytu i po jakimś czasie uznają to za normę. Z tego powodu ludzie potrzebują konkretów.

Publicysta podkreśla, że konieczne jest, by do świadomości publicznej przebijało się więcej konkretów, które świadczą o dobrej zmianie. W swoim felietonie wskazuje na trzy, które jak na razie nie przebiły się na czołówki serwisów informacyjnych.

1. „Do Polski przywożono cysternami ogromne ilości oleju napędowego, który trafiał na rynek bez podatku VAT. Cierpiał na tym budżet, traciły koncerny paliwowe. Handlując uczciwie, zmagały się z konkurencją ze strony oszustów, a ci, ni płacąc podatku, prowadzili sprzedaż po zaniżonych cenach” – przypomina Pospieszalski i dodaje: „Wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów pakietu paliwowego uszczelniło procedury importu paliw i pozwoliło na zwiększenie ściągalności VAT”. Jak podkreśla, „z tytułu wprowadzenia pakietu paliwowego i poprawy ściągalności VAT dodatkowo wpłynęło do budżetu 10,6 mld zł”.

2. Jako drugi przykład Jan Pospieszalski wskazuje konkretne efekty programu Mieszkanie +. „W Jarocinie ogłoszony będzie w tym tygodniu przetarg na wykonanie osiedla mieszkań pod wynajem. Prace budowlane ruszą przed zimą. (…) Docelowo tylko w tym mieście zostanie wybudowane 500 mieszkań w systemie „pod klucz” o metrażach o. 55 m2” – podkreśla Pospieszalski, dodając że koszt wynajmu wyceniono na 10 zł brutto za m2.

3. Trzecim przykładem przywołanym przez Jana Pospieszalskiego są zwiększone nakłady na kulturę o 200 mln zł. „Tę informację dedykuję wszystkim komentatorom, którzy na widok wicepremiera Piotra Glińskiego, bez względu na to, czy znajdują się w kościele czy na mszy żałobnej za śp. Andrzeja Wajdę, czy na koncercie w Filharmonii, zaczynają buczeć, tupać, zachowując się jak smarkateria” – kwituje publicysta.

Frost / Gazeta Polska


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook