Jedynie prawda jest ciekawa

Pospieszalski: Histeria przed oddaniem władzy

16.12.2015

Właściciele III RP, „ojcowie założyciele” i beneficjenci transformacji utracili kontrolę nad państwem. Wraz z nami kontrolę mogą utracić zagraniczne instytucje, banki i fundusze. Władzę w „tym kraju” przyjęli ci, co nie powinni . Dlatego ten wrzask – podkreśla na łamach „Gazety Polskiej” Jan Pospieszalski.

- W katalogu zarzutów mieszają się kwestie ustrojowe, gospodarcze i światopoglądowe. Ustawa o sędziach i ustawa medialna są rzekomo niezgodne z „europejskimi standardami”. (…) Zasiłki i wsparcie dla rodzin to skrajny populizm. Opodatkowanie banków i supermarketów to łamanie prawa… - ironizuje Pospieszalski odnosząc się do tego co działo się nie tak dawno na Węgrzech. – Teraz słyszymy, że podobny sabat zapowiadany jest wobec Polski – dodaje publicysta.

Jak wyjaśnia Pospieszalski, podobnie sytuacja wygląda w sprawach światopoglądowych.

- Światopogląd, moralność i poglądy młodych Polaków i Polek kształtowane są jeszcze w naturalnym  środowisku – w polskiej rodzinie. Lewacka ofensywa kulturowa i legislacyjna, jaką obserwowaliśmy w drugiej kadencji rządu PO-PSL została zatrzymana – dodał Pospieszalski i wyjaśnił, że dla lewej strony sceny politycznej „to też powód do wrzasku”.

mmil/Gazeta Polska

[Fot. Fratria]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook