Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Histeria przed oddaniem władzy

16.12.2015

Właściciele III RP, „ojcowie założyciele” i beneficjenci transformacji utracili kontrolę nad państwem. Wraz z nami kontrolę mogą utracić zagraniczne instytucje, banki i fundusze. Władzę w „tym kraju” przyjęli ci, co nie powinni . Dlatego ten wrzask – podkreśla na łamach „Gazety Polskiej” Jan Pospieszalski.

- W katalogu zarzutów mieszają się kwestie ustrojowe, gospodarcze i światopoglądowe. Ustawa o sędziach i ustawa medialna są rzekomo niezgodne z „europejskimi standardami”. (…) Zasiłki i wsparcie dla rodzin to skrajny populizm. Opodatkowanie banków i supermarketów to łamanie prawa… - ironizuje Pospieszalski odnosząc się do tego co działo się nie tak dawno na Węgrzech. – Teraz słyszymy, że podobny sabat zapowiadany jest wobec Polski – dodaje publicysta.

Jak wyjaśnia Pospieszalski, podobnie sytuacja wygląda w sprawach światopoglądowych.

- Światopogląd, moralność i poglądy młodych Polaków i Polek kształtowane są jeszcze w naturalnym  środowisku – w polskiej rodzinie. Lewacka ofensywa kulturowa i legislacyjna, jaką obserwowaliśmy w drugiej kadencji rządu PO-PSL została zatrzymana – dodał Pospieszalski i wyjaśnił, że dla lewej strony sceny politycznej „to też powód do wrzasku”.

mmil/Gazeta Polska

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook