Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pospieszalski: Samobójcy albo idioci!

23.07.2015

Rządzący, promujący antykoncepcję, relatywizując ochronę życia, osłabiając znacznie małżeństwa i rodziny, wydali wojnę tradycyjnym wartościom i religii. Ich zachowanie wobec demograficznej katastrofy można określić krótko: samobójcy albo idioci! – podkreśla Jan Pospieszalski w swoim felietonie na łamach „Gazety Polskiej”.

Pospieszalski w felietonie „Demografia, głupki” zwraca uwagę na problem demograficzny i ostrzega: „Polska wymiera!”. Tymczasem rządzący nie mają żadnego programu naprawy tej sytuacji.

„Nieuchronne bankructwo państwa, czyli kataklizm na razie niewidoczny, dopadnie następne pokolenia. Ale jest poważniejszy problem niż zadłużenie państwa, choć pośrednio z tym związany. (…) Polska znajduje się w stanie poważnej depresji ludnościowej. Katastrofa demograficzna przyśpiesza” – zaznacza publicysta i przypomina, że współczynnik urodzeń wynosi ok. 1,2 dziecka na kobietę.

„Depresja demograficzna rodzi depresję psychologiczną. Brak potomstwa to utrata witalnego optymizmu, jaki dzieci i młodzi ludzie wnoszą do życia wspólnoty” – dodał Pospieszalski.

„Polska wymiera. Nie ma programu odtworzenia populacji. Mało tego. Politycy podejmują działania idące w zupełnie odwrotnym kierunku” – zauważa publicysta i przypomina dopuszczenie sprzedaży bez ograniczeń pigułki wczesnoporonnej, wprowadzenie wymierzonej w rodzinę konwencji przemocowej oraz ustawy o in vitro.

mmil/ "Gazeta Polska"

[fot. wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Jan Pospieszalski

,

demografia

,

dzieci

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook