Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Samobójcy albo idioci!

23.07.2015

Rządzący, promujący antykoncepcję, relatywizując ochronę życia, osłabiając znacznie małżeństwa i rodziny, wydali wojnę tradycyjnym wartościom i religii. Ich zachowanie wobec demograficznej katastrofy można określić krótko: samobójcy albo idioci! – podkreśla Jan Pospieszalski w swoim felietonie na łamach „Gazety Polskiej”.

Pospieszalski w felietonie „Demografia, głupki” zwraca uwagę na problem demograficzny i ostrzega: „Polska wymiera!”. Tymczasem rządzący nie mają żadnego programu naprawy tej sytuacji.

„Nieuchronne bankructwo państwa, czyli kataklizm na razie niewidoczny, dopadnie następne pokolenia. Ale jest poważniejszy problem niż zadłużenie państwa, choć pośrednio z tym związany. (…) Polska znajduje się w stanie poważnej depresji ludnościowej. Katastrofa demograficzna przyśpiesza” – zaznacza publicysta i przypomina, że współczynnik urodzeń wynosi ok. 1,2 dziecka na kobietę.

„Depresja demograficzna rodzi depresję psychologiczną. Brak potomstwa to utrata witalnego optymizmu, jaki dzieci i młodzi ludzie wnoszą do życia wspólnoty” – dodał Pospieszalski.

„Polska wymiera. Nie ma programu odtworzenia populacji. Mało tego. Politycy podejmują działania idące w zupełnie odwrotnym kierunku” – zauważa publicysta i przypomina dopuszczenie sprzedaży bez ograniczeń pigułki wczesnoporonnej, wprowadzenie wymierzonej w rodzinę konwencji przemocowej oraz ustawy o in vitro.

mmil/ "Gazeta Polska"

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook