Jedynie prawda jest ciekawa

Pospieszalski: Samobójcy albo idioci!

23.07.2015

Rządzący, promujący antykoncepcję, relatywizując ochronę życia, osłabiając znacznie małżeństwa i rodziny, wydali wojnę tradycyjnym wartościom i religii. Ich zachowanie wobec demograficznej katastrofy można określić krótko: samobójcy albo idioci! – podkreśla Jan Pospieszalski w swoim felietonie na łamach „Gazety Polskiej”.

Pospieszalski w felietonie „Demografia, głupki” zwraca uwagę na problem demograficzny i ostrzega: „Polska wymiera!”. Tymczasem rządzący nie mają żadnego programu naprawy tej sytuacji.

„Nieuchronne bankructwo państwa, czyli kataklizm na razie niewidoczny, dopadnie następne pokolenia. Ale jest poważniejszy problem niż zadłużenie państwa, choć pośrednio z tym związany. (…) Polska znajduje się w stanie poważnej depresji ludnościowej. Katastrofa demograficzna przyśpiesza” – zaznacza publicysta i przypomina, że współczynnik urodzeń wynosi ok. 1,2 dziecka na kobietę.

„Depresja demograficzna rodzi depresję psychologiczną. Brak potomstwa to utrata witalnego optymizmu, jaki dzieci i młodzi ludzie wnoszą do życia wspólnoty” – dodał Pospieszalski.

„Polska wymiera. Nie ma programu odtworzenia populacji. Mało tego. Politycy podejmują działania idące w zupełnie odwrotnym kierunku” – zauważa publicysta i przypomina dopuszczenie sprzedaży bez ograniczeń pigułki wczesnoporonnej, wprowadzenie wymierzonej w rodzinę konwencji przemocowej oraz ustawy o in vitro.

mmil/ "Gazeta Polska"

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook