Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: rząd nie pomaga rodzinie

17.06.2015

„Pani pełnomocnik, wobec wyborczej katastrofy, szuka poparcia na lewicy, ale nie pracowniczej, lecz laickiej- obyczajowej, przejmującej elektorat Palikota i SLD”- czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.

Jan Pospieszalski na łamach „Gazety Polskiej” przypomina, że kampania Fundacji Mamy i Taty „Nie odkładaj macierzyństwa na potem”  wywoła sporo zamieszania w liberalno- lewicowych mediach, skrytykowała ją także Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. Napisała list do prezesa Fundacji- Pawła Wolińskiego i potępiła stereotypizujący przekaz.

„Głównym zarzutem jest to, że autorzy społecznej akcji zakładają, iż „naturalnym pragnieniem wszystkich kobiet jest posiadanie dziecka” (symptomatyczne- zamiast słów „macierzyństwo” czy „bycie matką” użyto określenia „posiadanie dziecka”)- zaznacza w felietonie Jan Pospieszalski.

Publicysta dodaje: „Minister (zajmująca się najczęściej mniejszościami seksualnymi) poucza i cenzuruje niezależną, społeczną organizację, troszczącą się o rodziny”.

Pospieszalski punktuje ważne i potrzebne zadania Fundacji: stara się o pomoc dla rodzin wielodzietnych, przeprowadza badania, organizuje społeczne kampanie, prowadzi akcje edukacyjne, podejmuje działania na rzecz trwałości małżeństwa.

Dziennikarz zaznacza, że sprawa może nie byłaby tak istotna, gdyby nie fakt, że Małgorzata Fuszara należy do skompromitowanego rządu.

„Pani pełnomocnik, wobec wyborczej katastrofy,  szuka poparcia na lewicy, ale nie pracowniczej, lecz laickiej- obyczajowej, przejmującej elektorat Palikota i SLD”- czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.

„Można odnieść wrażenie, że najważniejszym problemem Polaków jest sytuacja marginalnych, zideologizowanych mniejszości seksualnych”.

Publicysta przypomina, że wszystko to dzieje się w czasie, gdy Polska się wyludnia i coraz mocniej starzeje.

„Rząd nie tylko nie pomaga rodzinie, lecz także wspiera jej wrogów. Najlepszym przykładem jest funkcja pani pełnomocnik”.

I zaznacza: „Tak zwany program rodzinny prezydenta Komorowskiego- system ulg dla licznych rodzin- okazał się blefem. Zapowiedź m.in. 10-procentowej zniżki, np. do solarium lub ekskluzywnych sklepów, dla ledwo wiążących koniec z końcem rodzin wygląda na kpinę. Istotne ulgi- komunikacyjne czy do placówek kultury- i tak finansują samorządy”.

Na zakończenie zaznacza, że jest potrzebny program całościowy, ogólnonarodowy, który rzeczywiście będzie działać na rzecz rodziny.

"Gazeta Polska"/es

fot. freeimages.com

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook