Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: rząd nie pomaga rodzinie

17.06.2015

„Pani pełnomocnik, wobec wyborczej katastrofy, szuka poparcia na lewicy, ale nie pracowniczej, lecz laickiej- obyczajowej, przejmującej elektorat Palikota i SLD”- czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.

Jan Pospieszalski na łamach „Gazety Polskiej” przypomina, że kampania Fundacji Mamy i Taty „Nie odkładaj macierzyństwa na potem”  wywoła sporo zamieszania w liberalno- lewicowych mediach, skrytykowała ją także Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. Napisała list do prezesa Fundacji- Pawła Wolińskiego i potępiła stereotypizujący przekaz.

„Głównym zarzutem jest to, że autorzy społecznej akcji zakładają, iż „naturalnym pragnieniem wszystkich kobiet jest posiadanie dziecka” (symptomatyczne- zamiast słów „macierzyństwo” czy „bycie matką” użyto określenia „posiadanie dziecka”)- zaznacza w felietonie Jan Pospieszalski.

Publicysta dodaje: „Minister (zajmująca się najczęściej mniejszościami seksualnymi) poucza i cenzuruje niezależną, społeczną organizację, troszczącą się o rodziny”.

Pospieszalski punktuje ważne i potrzebne zadania Fundacji: stara się o pomoc dla rodzin wielodzietnych, przeprowadza badania, organizuje społeczne kampanie, prowadzi akcje edukacyjne, podejmuje działania na rzecz trwałości małżeństwa.

Dziennikarz zaznacza, że sprawa może nie byłaby tak istotna, gdyby nie fakt, że Małgorzata Fuszara należy do skompromitowanego rządu.

„Pani pełnomocnik, wobec wyborczej katastrofy,  szuka poparcia na lewicy, ale nie pracowniczej, lecz laickiej- obyczajowej, przejmującej elektorat Palikota i SLD”- czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.

„Można odnieść wrażenie, że najważniejszym problemem Polaków jest sytuacja marginalnych, zideologizowanych mniejszości seksualnych”.

Publicysta przypomina, że wszystko to dzieje się w czasie, gdy Polska się wyludnia i coraz mocniej starzeje.

„Rząd nie tylko nie pomaga rodzinie, lecz także wspiera jej wrogów. Najlepszym przykładem jest funkcja pani pełnomocnik”.

I zaznacza: „Tak zwany program rodzinny prezydenta Komorowskiego- system ulg dla licznych rodzin- okazał się blefem. Zapowiedź m.in. 10-procentowej zniżki, np. do solarium lub ekskluzywnych sklepów, dla ledwo wiążących koniec z końcem rodzin wygląda na kpinę. Istotne ulgi- komunikacyjne czy do placówek kultury- i tak finansują samorządy”.

Na zakończenie zaznacza, że jest potrzebny program całościowy, ogólnonarodowy, który rzeczywiście będzie działać na rzecz rodziny.

"Gazeta Polska"/es

fot. freeimages.com

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook