Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pospieszalski: rząd nie pomaga rodzinie

17.06.2015

„Pani pełnomocnik, wobec wyborczej katastrofy, szuka poparcia na lewicy, ale nie pracowniczej, lecz laickiej- obyczajowej, przejmującej elektorat Palikota i SLD”- czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.

Jan Pospieszalski na łamach „Gazety Polskiej” przypomina, że kampania Fundacji Mamy i Taty „Nie odkładaj macierzyństwa na potem”  wywoła sporo zamieszania w liberalno- lewicowych mediach, skrytykowała ją także Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. Napisała list do prezesa Fundacji- Pawła Wolińskiego i potępiła stereotypizujący przekaz.

„Głównym zarzutem jest to, że autorzy społecznej akcji zakładają, iż „naturalnym pragnieniem wszystkich kobiet jest posiadanie dziecka” (symptomatyczne- zamiast słów „macierzyństwo” czy „bycie matką” użyto określenia „posiadanie dziecka”)- zaznacza w felietonie Jan Pospieszalski.

Publicysta dodaje: „Minister (zajmująca się najczęściej mniejszościami seksualnymi) poucza i cenzuruje niezależną, społeczną organizację, troszczącą się o rodziny”.

Pospieszalski punktuje ważne i potrzebne zadania Fundacji: stara się o pomoc dla rodzin wielodzietnych, przeprowadza badania, organizuje społeczne kampanie, prowadzi akcje edukacyjne, podejmuje działania na rzecz trwałości małżeństwa.

Dziennikarz zaznacza, że sprawa może nie byłaby tak istotna, gdyby nie fakt, że Małgorzata Fuszara należy do skompromitowanego rządu.

„Pani pełnomocnik, wobec wyborczej katastrofy,  szuka poparcia na lewicy, ale nie pracowniczej, lecz laickiej- obyczajowej, przejmującej elektorat Palikota i SLD”- czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.

„Można odnieść wrażenie, że najważniejszym problemem Polaków jest sytuacja marginalnych, zideologizowanych mniejszości seksualnych”.

Publicysta przypomina, że wszystko to dzieje się w czasie, gdy Polska się wyludnia i coraz mocniej starzeje.

„Rząd nie tylko nie pomaga rodzinie, lecz także wspiera jej wrogów. Najlepszym przykładem jest funkcja pani pełnomocnik”.

I zaznacza: „Tak zwany program rodzinny prezydenta Komorowskiego- system ulg dla licznych rodzin- okazał się blefem. Zapowiedź m.in. 10-procentowej zniżki, np. do solarium lub ekskluzywnych sklepów, dla ledwo wiążących koniec z końcem rodzin wygląda na kpinę. Istotne ulgi- komunikacyjne czy do placówek kultury- i tak finansują samorządy”.

Na zakończenie zaznacza, że jest potrzebny program całościowy, ogólnonarodowy, który rzeczywiście będzie działać na rzecz rodziny.

"Gazeta Polska"/es

fot. freeimages.com

Słowa kluczowe:

Polska

,

SLD

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook