Jedynie prawda jest ciekawa

Pospieszalski: Prezydent trzęsie portkami!

23.12.2014

"Nie kręci mnie sałatka pani poseł Pawłowicz..."

"Prezydent trzęsie portkami" - ocenił Jan Pospieszalski na antenie Radia Wnet, odnosząc się do przesłuchania Bronisława Komorowskiego w procesie Wojciecha Sumlińskiego. Ceniony dziennikarz zwrócił przy tym uwagę na bardzo dziwne zachowanie głównych mediów, które przemilczały (bądź jedynie wzmiankowały) sprawę Komorowskiego.

"Pokusa była tak znaczna, że kazała przyciągnąć wozy transmisyjne, ustawić anteny, sprawdzić łączność i połączenie dźwiękowe, następnie ustawić kamery, zapalić czerwone światełko i... na tym się pokusa skończyła" - żartował Pospieszalski. 

Odnosząc się do zarzutów "o obsesję", podkreślał, że czymś nie do pomyślenia jest, by media bardziej zainteresowały się sałatką prof. Pawłowicz, a nie tym, co mówił prezydent podczas przesłuchania. "Tak. Jestem obsesjonatem. Nie kręci mnie sałatka pani poseł Pawłowicz i bardziej kręciłoby mnie to, by zanalizować, posłuchać i pomyśleć nad tym, jaką wiedzę daje nam przesłuchanie prezydenta Komorowskiego w obszarze tzw. afery marszałkowskiej" - mówił. 

Pospieszalski tłumaczył, że to mocne podsumowanie tego roku. "W sposób żenujący media zostały zmuszone do milczenia, albo same zamilkły... Dużo nam to mówi o sytuacji mediów i postkomunistycznego establishmentu. Ten rok kończy się mocnym akcentem, gdzie rzeczywistość pokazuje nam, jak funkcjonuje fasadowa demokracja w III RP..." - ocenił. 

LL, radiownet.pl

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook