Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Polityka opozycji zrobiła się komediowa

29.10.2016

Jacek Karnowski, Piotr Zaremba, Ks. Henryk Zieliński, Jan Pospieszalski i Hanna Karp w "Salonie dziennikarskim" komentowali sytuację w opozycji po roku od wygranych przez PiS wyborach. W tym zachowanie Lecha Wałęsy, który ogłosił koniec swojej współpracy z KOD i zadeklarował poparcie dla Platformy Obywatelskiej.

"Obawiam się, czy zachowanie Wałęsy to nie będzie pocałunek śmierci dla PO. Historia wskazuje, że uśmiechy Lecha Wałęsy przynosiły najczęściej spustoszenie i smutek. Ja bym radziła Platformie,żeby uświadomiła sobie, że Lech Wałęsa to polityczny emeryt, który powinien już odpoczywać na rybach" —- mówiła Hanna Karp.

Publicystka przypomniała też że dawni liderzy opozycji znaleźli się za granicą: "Pan nasz od zegarków, Sławomir Nowak, pojechał na Ukrainę – będzie budował infrastrukturę. Pan Leszek Balcerowicz już się tam udał. Donald Tusk jest w Brukseli. Grzegorz Schetyna czuje się osamotniony. Moim zdaniem szykuje się w opozycji – jakieś jeszcze nowe rozwiązanie" –- zawyrokowała.

Jacek Karnowski, zwrócił uwagę na przeniesienie ciężaru aktywności opozycji z tematu Trybunału Konstytucyjnego na czarne marsze.

"Uznano, że obrona TK jest mało efektywna i że potrzebna jest jakaś sprawa obyczajowa…" - stwierdził.

"Trochę też wydarzenia dyktują tę debatę. Aborcja wypłynęła z projektu Ordo Iuris"–- przypomniał Zaremba. Ale zgodził się, że Lech Wałęsa pogrąża KOD – pokazuje, że ta formacja się sypie.

"Ale Platformie to nic nie dodaje. Jego wypowiedzi są nacechowane takim warcholstwem, taką dozą nonsensu i destrukcją, często niespójne, że Platforma na tym nic nie zyskuje" –- powiedział.

"Z opozycją jest trochę tak jak z mediami. Brak konstruktywnej opozycji, która patrzy na ręce władzy w sprawach takich jak podatki, obronność, służba zdrowia, edukacja - rodzi fatalne skutki. Także dla rządzących. I dla państwa –- ocenił Jan Pospieszalski.

Jeśli ja słyszę, ze PO powołuje zespół smoleński, to gdyby nie to, że za słowem Smoleńsk, kryje se ogromna tragedia , to można by uznać, że to brzmi humorystycznie. Dlaczego PO nie powołuje zespołu w sprawie podatków, obronności?"–- pytał.

"Polityka robi się komediowa. Opozycja, która mogłaby budować alternatywną wizje państwa pogrąża się" –- powiedział.

ansa/ TVP Info

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook