Jedynie prawda jest ciekawa

Pospieszalski: PO zostawia następcom niezapłacone rachunki

21.10.2015

Za cenę kupienia przed wyborami spokoju na Śląsku, Platforma zostawia następcom do zapłacenia rachunek. Droższy niż najbardziej lichwiarski, bandycki kredyt - ostrzega Jan Pospieszalski podkreślając, że na finiszu kampanii dowiadujemy się, że rząd PO–PSL podjął decyzje, w wyniku których skarb państwa straci ogromne sumy.

I tu przypomina m.in. decyzję Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, które w ramach prowadzonego przez UKE postępowania mającego rozdysponować częstotliwości na szerokopasmowy internet przyjęło zasadę aukcji.

„Według znawców to pomysł najgorszy z możliwych. (…) Ale najgorsze jest to, że aukcję przeprowadzono w sposób, który śmierdzi na kilometr. Operatorzy czują się oszukani i zapowiadają pozwy – pierwszy z nich trafił właśnie do sądu arbitrażowego w Paryżu. P4, właściciel Play, zaskarżył polski rząd na kwotę 500 mln euro. Kolejni też się już szykują. Zapłacimy więc podwójnie – najwyższe rachunki w Europie i odszkodowania z naszych podatków ” – podkreśla Pospieszalski na łamach „Gazety Polskiej”.

Kolejny „trupem” w szafie, który pozostanie po rządzie Ewy Kopacz jest sprawa Kompanii Węglowej, której „ratowanie” jest nie do obronienia przed Komisją Europejską.

„Za cenę kupienia przed wyborami spokoju na Śląsku, Platforma zostawia następcom do zapłacenia rachunek. Droższy niż najbardziej lichwiarski, bandycki kredyt. Drogo będzie też Polskę kosztować dziwne postępowanie na poszukanie i wydobycie złóż miedzi w Lubuskim” – wyjaśnia Pospieszalski i dodaje, że choć oburzało nas wypożyczanie przez Komorowskiego mebli z Kancelarii Prezydenta to teraz w odchodząca władza pozostawia „bomby z opóźnionym zapłonem”.

mmil/"Gazeta Polska" 

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook