Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: PO zostawia następcom niezapłacone rachunki

21.10.2015

Za cenę kupienia przed wyborami spokoju na Śląsku, Platforma zostawia następcom do zapłacenia rachunek. Droższy niż najbardziej lichwiarski, bandycki kredyt - ostrzega Jan Pospieszalski podkreślając, że na finiszu kampanii dowiadujemy się, że rząd PO–PSL podjął decyzje, w wyniku których skarb państwa straci ogromne sumy.

I tu przypomina m.in. decyzję Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, które w ramach prowadzonego przez UKE postępowania mającego rozdysponować częstotliwości na szerokopasmowy internet przyjęło zasadę aukcji.

„Według znawców to pomysł najgorszy z możliwych. (…) Ale najgorsze jest to, że aukcję przeprowadzono w sposób, który śmierdzi na kilometr. Operatorzy czują się oszukani i zapowiadają pozwy – pierwszy z nich trafił właśnie do sądu arbitrażowego w Paryżu. P4, właściciel Play, zaskarżył polski rząd na kwotę 500 mln euro. Kolejni też się już szykują. Zapłacimy więc podwójnie – najwyższe rachunki w Europie i odszkodowania z naszych podatków ” – podkreśla Pospieszalski na łamach „Gazety Polskiej”.

Kolejny „trupem” w szafie, który pozostanie po rządzie Ewy Kopacz jest sprawa Kompanii Węglowej, której „ratowanie” jest nie do obronienia przed Komisją Europejską.

„Za cenę kupienia przed wyborami spokoju na Śląsku, Platforma zostawia następcom do zapłacenia rachunek. Droższy niż najbardziej lichwiarski, bandycki kredyt. Drogo będzie też Polskę kosztować dziwne postępowanie na poszukanie i wydobycie złóż miedzi w Lubuskim” – wyjaśnia Pospieszalski i dodaje, że choć oburzało nas wypożyczanie przez Komorowskiego mebli z Kancelarii Prezydenta to teraz w odchodząca władza pozostawia „bomby z opóźnionym zapłonem”.

mmil/"Gazeta Polska" 

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook