Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Płacimy i wymagamy

02.09.2015

Czy partie grupujące polityków opłacanych przez krajowych i zagranicznych sponsorów będą służyć polskiej racji stanu czy raczej swoim płatnikom? W czyim imieniu będą podejmowali decyzje ludzie opłacani i promowani przez możnych tego świata i wcale niekoniecznie z Polski? – zastanawia się Jan Pospieszalski, który zaznacza, że takie pytania powinniśmy sobie zadać przed głosowaniem w referendum 6 września.

W tym kontekście publicysta przypomina sprawę „Złotego pociągu”, który wciąż rozpala emocje.

„Skoro ten pociąg istnieje naprawdę i rzeczywiście został odnaleziony gdzieś pod Wałbrzychem, co się z nim stanie? Choć nasze państwo to podobno kamieni kupa, ufam, że ryzyko, iż dojdzie do jakiegoś przekrętu pod stołem (czyli pod ziemią), jest odwrotnie proporcjonalne do zainteresowania opinii publicznej” – pisze na łamach „Gazety Polskiej” Pospieszalski.

Zauważa także, że „w tej i w wielu innych ważnych sprawach politycy muszą mieć świadomość, że wyborcy to również podatnicy, czyli ich pracodawcy.”

„Polska, mimo grabieżniczej transformacji i oddania całych obszarów życia podmiotom z zewnątrz, ciągle jest bogata. Złoża, które zalegają i nie są jeszcze eksploatowane, to ogromne skarby. Większe niż wielokilometrowy zestaw pociągów ze złotem. Nie tylko surowce energetyczne – gaz konwencjonalny i łupkowy, ropa, węgiel i antracyt czy wody geotermalne. Także złoża metali, w tym złota, o którym mówi się coraz głośniej. O eksploatacji tych złóż (tak jak i o losach złotego pociągu) będzie decydował parlament i kolejne rządy. Politycy” – podkreśla i zaznacza, że ci sami politycy, którzy teraz – z reguły – wykonują mandat powierzony przez społeczeństwo i służą mu, już po wrześniowym referendum mogą służyć zupełnie komu  innemu.

„Czy partie grupujące polityków opłacanych przez krajowych i zagranicznych sponsorów będą służyć polskiej racji stanu czy raczej swoim płatnikom? – zauważa Jan Pospieszalski.

mmil/Gazeta Polska

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook