Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pospieszalski: Płacimy i wymagamy

02.09.2015

Czy partie grupujące polityków opłacanych przez krajowych i zagranicznych sponsorów będą służyć polskiej racji stanu czy raczej swoim płatnikom? W czyim imieniu będą podejmowali decyzje ludzie opłacani i promowani przez możnych tego świata i wcale niekoniecznie z Polski? – zastanawia się Jan Pospieszalski, który zaznacza, że takie pytania powinniśmy sobie zadać przed głosowaniem w referendum 6 września.

W tym kontekście publicysta przypomina sprawę „Złotego pociągu”, który wciąż rozpala emocje.

„Skoro ten pociąg istnieje naprawdę i rzeczywiście został odnaleziony gdzieś pod Wałbrzychem, co się z nim stanie? Choć nasze państwo to podobno kamieni kupa, ufam, że ryzyko, iż dojdzie do jakiegoś przekrętu pod stołem (czyli pod ziemią), jest odwrotnie proporcjonalne do zainteresowania opinii publicznej” – pisze na łamach „Gazety Polskiej” Pospieszalski.

Zauważa także, że „w tej i w wielu innych ważnych sprawach politycy muszą mieć świadomość, że wyborcy to również podatnicy, czyli ich pracodawcy.”

„Polska, mimo grabieżniczej transformacji i oddania całych obszarów życia podmiotom z zewnątrz, ciągle jest bogata. Złoża, które zalegają i nie są jeszcze eksploatowane, to ogromne skarby. Większe niż wielokilometrowy zestaw pociągów ze złotem. Nie tylko surowce energetyczne – gaz konwencjonalny i łupkowy, ropa, węgiel i antracyt czy wody geotermalne. Także złoża metali, w tym złota, o którym mówi się coraz głośniej. O eksploatacji tych złóż (tak jak i o losach złotego pociągu) będzie decydował parlament i kolejne rządy. Politycy” – podkreśla i zaznacza, że ci sami politycy, którzy teraz – z reguły – wykonują mandat powierzony przez społeczeństwo i służą mu, już po wrześniowym referendum mogą służyć zupełnie komu  innemu.

„Czy partie grupujące polityków opłacanych przez krajowych i zagranicznych sponsorów będą służyć polskiej racji stanu czy raczej swoim płatnikom? – zauważa Jan Pospieszalski.

mmil/Gazeta Polska

[Fot. wPolityce.pl]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook