Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pospieszalski: Płacimy i wymagamy

02.09.2015

Czy partie grupujące polityków opłacanych przez krajowych i zagranicznych sponsorów będą służyć polskiej racji stanu czy raczej swoim płatnikom? W czyim imieniu będą podejmowali decyzje ludzie opłacani i promowani przez możnych tego świata i wcale niekoniecznie z Polski? – zastanawia się Jan Pospieszalski, który zaznacza, że takie pytania powinniśmy sobie zadać przed głosowaniem w referendum 6 września.

W tym kontekście publicysta przypomina sprawę „Złotego pociągu”, który wciąż rozpala emocje.

„Skoro ten pociąg istnieje naprawdę i rzeczywiście został odnaleziony gdzieś pod Wałbrzychem, co się z nim stanie? Choć nasze państwo to podobno kamieni kupa, ufam, że ryzyko, iż dojdzie do jakiegoś przekrętu pod stołem (czyli pod ziemią), jest odwrotnie proporcjonalne do zainteresowania opinii publicznej” – pisze na łamach „Gazety Polskiej” Pospieszalski.

Zauważa także, że „w tej i w wielu innych ważnych sprawach politycy muszą mieć świadomość, że wyborcy to również podatnicy, czyli ich pracodawcy.”

„Polska, mimo grabieżniczej transformacji i oddania całych obszarów życia podmiotom z zewnątrz, ciągle jest bogata. Złoża, które zalegają i nie są jeszcze eksploatowane, to ogromne skarby. Większe niż wielokilometrowy zestaw pociągów ze złotem. Nie tylko surowce energetyczne – gaz konwencjonalny i łupkowy, ropa, węgiel i antracyt czy wody geotermalne. Także złoża metali, w tym złota, o którym mówi się coraz głośniej. O eksploatacji tych złóż (tak jak i o losach złotego pociągu) będzie decydował parlament i kolejne rządy. Politycy” – podkreśla i zaznacza, że ci sami politycy, którzy teraz – z reguły – wykonują mandat powierzony przez społeczeństwo i służą mu, już po wrześniowym referendum mogą służyć zupełnie komu  innemu.

„Czy partie grupujące polityków opłacanych przez krajowych i zagranicznych sponsorów będą służyć polskiej racji stanu czy raczej swoim płatnikom? – zauważa Jan Pospieszalski.

mmil/Gazeta Polska

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 2. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 3. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 4. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 5. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 6. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

 7. wsiecipiesiewicz1910 19.10.2016

  „wSieci”: Kulisy procesu Piesiewicza

  „Już sama sentencja wyroku przyprawia karnistów o ból głowy”.

 8. EurocopterEC-725CougarMkII 19.10.2016

  Pawłowicz: Państwo musi się kierować swoim interesem

  Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl o sprawie Caracali.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook